Mehmet Hanefi YILDIRIM

Merakımı mazur görün.

Sizlere, bir milletvekilinin görevi nedir diye sorsam, sanıyorum hiçbiriniz, yarınını garantiye almak için kongrelere el atmak, kendine yakın birini il başkanı seçtirmek için mücadele etmek olduğu,  aklınızın ucundan bile geçmez.

Ama gelin görün ki, birileri AK Parti Bursa il başkanı Ayhan Salman ı koltuğundan indirmek için, adeta bir yerlerini yırtarcasına koşuyor koşturuyor. Nerede eski bir yönetici varsa kapısını çalıyor, nerede partisine kırgın veya küskün biri varsa onları ziyaret ediyor, olmadık sözlerle ve vaatlerle kendi taraflarına çekmeye çalışıyorlar.

Yetmiyor, akıllarınca kulis yaparak, nabza göre şerbet veriyor, bölgeciliği, hemşericiliği ön plana çıkarıyor, süfli emellerine ulaşmak için her yolu mubah sayıyorlar.

Maksat Bursa da söz sahibi olmak.

Oysa erdemli kişiler için söz sahibi olmanın yolu, Bursa ya ve Bursalılara hizmet etmekten geçtiğini bilmeyecek kadar zavallıdır bunlar.

Bu elbette işin zahiri tarafıdır.

Oysa görünmeyen yüzünde çok şeytani bir taktik de vardır.

Hedef, Alinur Aktaş,

niyet, o koltuğa sahip olmaktır.

Bu nedenledir ki, öncelikle “Bursa için canla başla” diyerek sırt sırta veren bu ikiliyi birbirinden ayırmak onlar için yeterli olacaktır.

Ayhan Salmanın aday gösterilmemesi durumunda sıra Aktaş a gelecek, Yalnızlaşan Aktaş ı harcamak daha kolay olacaktır.

Oysa Ayhan Salman çok tecrübeli bir organizatördür.

Yıllardan beri Bursa da var olan, parti içerisindeki hizipleri en aza indirmiş, çeşitli dedikodulardan arındırmıştır.

Herkese aynı mesafede durarak, Bursa nın kalkınması, gelişip büyümesi için Alinur Aktaş la kafa kafaya vermiş, her şey Bursa için diyerek, kafalarının arkasında başka hesap olmadan, zamanı da en iyi şekilde değerlendirerek, Bursa ya hizmet adına, azim ve şevkle yollarına devam etmekteler.

Böylesine samimi, içten, dürüst, ilkeli ve çalışkan bir ekibi, çeşitli entrikalarla bölmeye ve parçalamaya çalışmak hiç de doğru değildir. Bu bir vebaldir.

Maalesef Bursa da ki bir kısım medya da bu durumdan faydalanmak için yangına körükle gitmekte, Ayhan Salman ın aday gösterilmemesi için ellerinden geleni yapmaktalar.

Tek kelime ile özetleyecek olursam, uyum içerisinde çalışan bu ikiliyi ve ekiplerini birbirlerinden ayırmak olsa olsa Bursa ya ihanet olur.


AYHAN SALMANI YEMEK

Merakımı mazur görün. Sizlere, bir milletvekilinin görevi nedir diye sorsam, sanıyorum hiçbiriniz, yarınını garantiye almak için kongrelere el atmak, kendine yakın birini il başkanı seçtirmek için mücadele etmek olduğu, aklınızın ucundan bile geçmez.

24.09.2020 14:25:00