İnegöl Belediyesi İle Kitaplar Hediyeye Dönüşüyor

İnegöl Belediyesi okulların tatile girmesine sayılı günler kala öğrencilere hem karne hediyesi olacak hem de ellerindeki eski kitapların geri dönüşüme kazandırılmasını sağlayacak kampanyanın startını verdi.

BURSA HABER 27.05.2024 15:10:00 0
İnegöl Belediyesi İle Kitaplar Hediyeye Dönüşüyor

Kullanılmış ve geri dönüştürülebilecek tüm kitapları kapsayan kampanya kapsamında en fazla kitap getiren 3 kişi; elektrikli scooter, scooter ve paten kazanacak. İlk 100’e ise yapışkanlı cırtlı top oyunu hediye edilecek.

İnegöl Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl “Kitaplar Bisiklete Dönüşüyor” sloganıyla başlattığı eski okul kitaplarının geri dönüşüme kazandırılması kampanyası büyük ilgi görmüştü. 2023-24 eğitim öğretim yılının bitimine sayılı günler kalırken, bu yıl da benzer bir kampanyanın startı verildi. İnegöl Belediyesi öğrencilere hem karne hediyesi olacak hem de eski kitapların geri dönüşüme kazandırılmasını sağlayacak kampanyanın başladığını duyurdu. Kullanılmış ve geri dönüştürülebilecek tüm kitapları kapsayan kampanya ile en fazla kitap getiren kişi elektrikli scooter, ikinci normal scooter, üçüncü ise paten kazanacak. İlk 100’e girmeyi başaranlar ise yapışkanlı cırtlı top oyunu kazanacak. Kitaplar 12 Haziran Çarşamba günü mesai bitimine kadar İnegöl Belediyesine teslim edilebilecek.

KİTAPLAR BU YIL SCOOTERA DÖNÜŞÜYOR

Kitap kampanyasına ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, geçtiğimiz yıl ilki yapılan ve büyük ilgi gören kampanyanın geri dönüşüm konusunda da önemli bir katkı sağladığını söyledi. 70 bin öğrenci bulunan İnegöl’de eğitim öğretim yılının bitmesiyle ciddi bir atık kitap popülasyonu oluştuğunu kaydeden Başkan Taban, “Bizler de bunu hem bir sosyal farkındalık çalışmasına dönüştürelim hem de çocuklarımıza birer karne hediyesi manasında ödüllendirelim istiyoruz. Geçtiğimiz yıl kitaplar bisiklete dönüşüyor demiştik, bu yıl ilk 3’e; elektrikli scooter, normal scooter ve paten, ilk 100’e girenlere ise yapışkanlı cırtlı top oyunu olarak arkadaşlarımız hediyeleri belirlediler. Yarışmada şimdiden herkese başarılar diliyorum” dedi.

50 KG VE ÜZERİ KİTAPLAR ADRESLERDEN ALINACAK

Kampanya kapsamında öğrencilerin ellerindeki tüm eski kitapları getirebileceklerini de hatırlatan Başkan Taban, “Okul kitapları, test kitapları, ansiklopedi, dergi vb. tüm geri dönüştürülebilen kitaplar kabul edilecek. Burada amaç kullanılmış olan kitapları atık kağıt formunda yeniden geri dönüştürebilmek. Kampanyanın son başvuru tarihi 12 Haziran Çarşamba. Elinde kitapları bulunan herkesi kampanyamıza katılmaya davet ediyorum. Aynı zamanda 50 kg ve üzeri kitaplar için de 153 Çözüm Merkezimizi aramanız durumunda ekiplerimiz adreslerden kitapları alabilecekler” diye konuştu.


Kardeş şehir Hessen'den Bozbey’e ziyaret

AB tescilli Bursa şeftalisi Avrupa sofralarında

Bursa'da fuhuş operasyonunda 3 şüpheli yakalandı

İnegöl Tarım Modeli Dünyaya Yayılıyor

Her yerde aranan azılı suç makinası kadın, Bursa’da yakalandı

"62. Uluslararası Bursa Festivali"nde Anna Maria Jopek sahne aldı

Bursa'da ormanda kaybolan kişinin dere yatağında cesedi bulundu

Bursalılar sıcaktan kavrulacak

Temel Karamollaoğlu'nun acı günü

Başkan Aydın, birim müdürleriyle bir araya geldi

Bursa su altyapı teknolojileriyle Türkiye’ye örnek

Bursa'nın Orhaneli ilçesinde yangın

ALES giriş belgeleri erişime açıldı

Bu hafta vizyona girecek olan filmler

Osmangazi Belediyesi'nden genç kafe müjdesi

Gazze'de can kaybı 38 bin 848'e çıktı

Bursa deri OSB'de günlük 500 ton ham deri işleniyor

Tarım arazilerine ulaşım ağı güçleniyor

IBAN'a para gönderen yandı

Yıldırım'da orman temizliği

Alevlerin ortasından umuda nefes verdiler: Köpeğin kurtarılma anı kameralarda

Su borusunu tamir ederken hayatını kaybetti

Kazıklanıyorsun eyy vatandaş

4.5 milyon dul ve yetimin emekli maaşı 12.500'den düşük olacak

Bursaspor’un sırt sponsoru Uludağ İçecek oldu

Oktay Yılmaz'dan birlik mesajı: "Siyaset seçime kadardı artık hizmet dönemi"

Özgür Erdursun'dan emeklilere şok sözler: 12500 lira olmadı

Busmek öğrencilerinden radyo tiyatrosu

Cazın büyüsü Bursa’yı sardı

Başkan Bozbey: “Esnafla halkı tekrar barıştırmak istiyoruz”

Yükleniyor