“Fadıllı’yı havacılık sporunda dünyaya tanıtmak istiyoruz”

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Başparmak’ı ziyaret ederek spor alanında ortak projeler yapmak istediklerini belirtti.

DİĞER 2.06.2021 14:50:00 0
“Fadıllı’yı havacılık sporunda dünyaya tanıtmak istiyoruz”

Fadıllı Havacılık Tesisleri’ni, uluslararası arenada tanıtmak istediklerini ifade eden Başkan Erdem, amatör sporların gelişmesi için yapılan çalışmaları da paylaştı.

Nilüfer’de her yaştan insanı sporun çeşitli branşlarıyla buluşturmak için projeler hayata geçiren Nilüfer Belediyesi, spora ve sporcuya da büyük destek veriyor. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, amatör sporlara yönelik çalışmalar ve Fadıllı Havacılık Tesisleri’nde yapılacak düzenleme konusunda destek almak için Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Başparmak’ı makamında ziyaret etti. 

Ziyarette Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çınar, Nilüfer Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürü Dilek Koraltürk, Nilüfer Belediyespor Asbaşkanı Muhammet Aydın ile Başkan Yardımcısı Atakan Çorbacı ve Nilüfer Belediyespor Kulüp Müdürü Kenan Daştan da yer aldı. 

 

Nilüfer’de sporun çeşitli branşlarına yönelik yapmak istedikleri çalışmaları Başparmak ile paylaşan Başkan Turgay Erdem, “Amacımız, spora hizmet etmek” dedi. Marmara Bölgesi’nde yamaç paraşütüne elverişli en önemli yerlerden biri olan Nilüfer Belediyesi Fadıllı Havacılık Tesisleri’nde düzenleme yaparak tesisi daha geniş bir alana yaymak istediklerini belirten Başkan Erdem, bu konuda Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Başparmak’tan destek istedi. Bu alanda yapılacak düzenlemeyle, Fadıllı Havacılık Tesisleri’ni uluslararası arenaya kazandırmak istediklerini ifade eden Başkan Erdem, “Fadıllı Havacılık Tesislerimiz, sosyal tesisi, ulaşımı, geniş iniş ve uçuş alanları ile rüzgâr yönünden çok önemli bir alan. Uçuşların yanı sıra burada eğitim de veriliyor. Tesislerimizi daha da geliştirmek istiyoruz. Tesislerin bulunduğu alanın yanındaki tepeyi de projeye dâhil etmek istiyoruz. Bu sayede uçuş yapılabilecek gün sayısı çok daha fazla artacak. Türkiye’nin birçok ilinden büyük ilgi gören Fadıllı Havacılık Tesislerimizi, uluslararası arenada tanıtmak istiyoruz. Bu düzenlemeleri yapabilirsek buraya yurt dışından büyük talep olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu. 

Amatör spor kulüplerine yönelik gerçekleştirdikleri çalışmaları da paylaşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, bu yönde işbirliği yapmak istediklerini ifade etti. Nilüfer’de güçlü bir altyapı oluşturarak kente modern spor tesisleri kazandırdıklarını dile getiren Başkan Erdem, mevcut spor tesislerini de yenilediklerini söyledi. Başkan Erdem, “Sporu, tabana yayabilecek en önemli kurumun belediyeler olduğunu düşünüyorum. Spor alanına daha fazla hizmet edebilmek için belediyelere ek bütçe verilmeli. Kente birçok modern spor tesisi kazandırdık. Bundan sonra işbirliği yaparak amatör sporlara yönelik yeni spor tesislerini birlikte kente kazandırabiliriz. Ürünlü bölgesi spor alanı için müsait bir bölge. Bu bölge, yapılacak bir proje ile Spor Vadisi’ne dönüştürülebilir. Nilüfer’de büyük bir potansiyel var. Bu potansiyeli birlikte değerlendirelim. Spora en fazla destek olan belediyelerden biriyiz. Hem profesyonel hem altyapı anlamında ciddi çalışmalar yapıyoruz” şeklinde konuştu. 

Fadıllı Havacılık Tesisleri’ndeki talebi değerlendireceklerini belirten Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Başparmak da, bu alanı Bursa’ya kazandırmak istediklerini söyledi. Belediyelerin spora ve sporcuya sahip çıktığını dile getiren Başparmak, Nilüfer Belediyesi ile ortak projelere imza atabileceklerini söyledi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Timsah gözyaşları merhametten değildir

Kocayayla’daki çadır skandalında yeni gelişme: BEBKA projesi yolda

BESOB Başkanı Bilgit: "Esnaf karını bilmiyor, enflasyon durdurulmalı"

Yıldırım'da üniversite adaylarına ücretsiz danışmanlık hizmeti

Senaryo Yazarlığı Atölyesi’ne yaşlısından gencine büyük ilgi

Mazbata tarihinden Haziran 2024'e: Nilüfer Belediyesi’nin borcu 1,4 milyar lira

Lozan Barış Antlaşması 101 yaşında

Ayasofya Camii, 25 Milyon Ziyaretçiyi Ağırladı

Gelinlik hayali kuran engelli kızın yüzünü temsili düğünle güldürdüler

Vali Mahmut Demirtaş’ın "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı" Mesajı

Arsa kavgasında akrabalar birbirine girdi, önce yumruklar sonra silahlar konuştu

Bursa'da bir iş yeri kurşunlandı

Heykel’de sokak hayvanları düzenlemesi tartışması: Yaşam hakkı mı, güvenlik mi?

Bursa Büyükşehir, satrançta Süper Lig’e yükseldi

Özer Matlı, 24 Temmuz Gazeteciler Günü’nü kutladı

Marmara sahilleri için sevindiren rapor

Oto faresini giydiği sarı tişört ele verdi

Bilgit’ten Çataltepe için yeni formül: 2 bin 600 üye sisteme dahil olacak!

Bursalı Kıbrıs Gazileri, 50 yıl sonra gazi oldukları topraklarda

Kaçak hafriyat dökenlere ceza

Siyasette yaz rehaveti halkta ekonomi gündemi

Bursa'da fabrika ve geri dönüşüm tesisinden yayılan yangın söndürüldü

62. Uluslararası Bursa Festivali’nde yıldızlar geçidi

Bursaspor’da hazırlıklar sürüyor

Marmara Belediyeler Birliği’nden çarpıcı sokak hayvanları raporu

Bursa'daki bıçaklı kavgada 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

AK Parti’de kongre süreci başlıyor, İl Danışma toplanıyor

Vakıfköy'de fabrikada çıkan yangın kısmen kontrol altına alındı

57 yaşındaki kadının organları 5 hastaya umut oldu

Bursa'da fabrika ve geri dönüşüm tesisinde süren yangın yayılıyor

Yükleniyor