Bursa'dan Avrupa şampiyonu ikizler: Hedef Dünya Şampiyonluğu!

Bursa’da bilek güreşi sporunda Türkiye ve Avrupa şampiyonu olan ikiz kardeşler, dünya şampiyonluğu için çalışmalarına başladı.

BURSA HABER 18.05.2024 11:39:00 0
Bursa

Bursa’da küçük yaşta başladıkları bilek güreşi sporunda Türkiye şampiyonluğu kazanan ikiz kardeşler, milli takımla gittikleri Avrupa’da Türk bayrağını dalgalandırdı. Avrupa şampiyonluğu sonrası yurda dönen ikizler dünya şampiyonluğu için kolları sıvadı. 
Bursa’da çocukluk yaşlarından itibaren bilek güreşi sporuyla ilgilenen 15 yaşındaki Burak ve Berat Coşkun kardeşler önce Bursa şampiyonluğu daha sonra Türkiye şampiyonu olmalarının ardından, milli takım forması giymeye hak kazandı. Milli takım ile birlikte Avrupa’ya giden ikizler şampiyon olup Türk bayrağını dalgalandırdı. Türkiye’ye döner dönmez Moldova’da yapılacak dünya şampiyonluğu için kolları sıvayan kardeşler çalışmalarını hızlandırdı. 

“Dünya şampiyonu olarak döneceğiz” 
İkizlerin istikrarlı çalıştıklarında Moldova’dan dünya şampiyonu olarak döneceklerini belirten antrenör Suat Çelik, “Okullara giderek orada seçmeler yapıyoruz. Anatomik olarak yapıları daha uygun çocukları seçiyoruz, tabi çocuğun da istemesi gerekiyor. İstikrarlı bir şekilde devam etmesi neticesinde güzel başarılar elde ediyorlar. Bu kulüpte dünya şampiyonu olmuş gençlerimiz var. Bu yıl bu iki gencimiz Avrupa şampiyonu oldu. Haftada 3 gün antrenman yaptırıyoruz. Buraya 2 yıl önce geldiler ve çok istikrarlı çalıştılar. Önce Bursa şampiyonu oldular. Daha sonra Türkiye şampiyonu oldular. Milli takıma girdiler ve Avrupa’ya gitmeye hak kazandılar. Avrupa’da İstiklal Marşı’nı okutma şansına nail oldular. Bu bir bayrak yarışı, altyapıyı hızlı bir şekilde geliştirmeye çalışıyoruz. Bu gençlerimiz de altyapıdan geldi ve inşallah nice başarı elde edecekler. Önümüzdeki hedefimiz dünya şampiyonası olacak. Ben inanıyorum ki oradan da dünya şampiyonu olarak döneceğiz” şeklinde konuştu. Anne mutfağı ile besleniyorlar 
Kulüpte disiplin kadar sağlıklı beslenmeye de önem verdiklerini söyleyen antrenör Mehmet Akif Karaçavuş “Şu anda 120’ye yakın sporcumuz var. Burada sporcularımızı Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonalarına hazırlıyoruz. Biz kulüp olarak sporcularımıza disiplin, düzenli idman ve sağlıklı beslenme üzerine geliştiriyoruz. Doğal olmayan yoldan beslenenler bizim kulübün içine giremez. Bizim sporcularımız anne mutfağı ile besleniyorlar. Gençlerimizle Avrupa şampiyonu olmamızın ardından dünya şampiyonasına hazırlanıyoruz. İnşallah sporcularımız da buradan alınların hakkıyla çıkacaktır. Al bayrağımızı zirveye taşıyacaktır” dedi. “Birlikte çok iyi antrenman yapıyoruz” 
Antrenmanlarda birlikte daha iyi çalıştıklarını ifade eden Berat Coşkun, “2022 yılında okul turnuvalarında şampiyon olduk. Kardeşimle beraber bu kulübe başladık. Birlikte çok daha iyi antrenman yapıyoruz. Birbirimize yanlışlarımızın doğrusunu gösteriyoruz. Haftada 3 gün 2 saat antrenman yapıyoruz. Avrupa’da şampiyon olduk, şimdiki hedefimiz Moldova’da yapılacak dünya şampiyonasında dünya şampiyonu olmak” diye konuştu. 

“Spor dışındaki vakitlerimizi de birlikte geçiriyoruz” 
Antrenman ve yarışmaların yanı sıra sosyal hayatta da birlikte vakit geçirdiklerini belirten Burak Coşkun, “Ağırlık ve masa idmanlarıyla dünya şampiyonasına hazırlanıyoruz. Ailemiz ve çevremiz bizi takdir ediyorlar, gurur duyuyorlar. Spor dışındaki zamanımızı yine birlikte geçiriyoruz. Biz dünya şampiyonluğu için elimizden geldiğince çalışıyoruz, gerisi Allah’ın takdiri” ifadelerini kullandı. 


 


Başkan Bozbey haziran ayı değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi

Bursa Valiliği'nden Selma Ateş açıklaması

Kutsal Topraklarda 17 Türk hacı adayı vefat etti

Bozdoğan-42 operasyonunda 58 şüpheli yakalandı

Bursa'da uyuşturucu operasyonu

Çin'den Yıldırım'a üst düzey ziyaret

Vali Demirtaş Osmangazi Belediyesi'ni ziyaret etti

Gazze'de ölü sayısı 37 bin 202'ye yükseldi

Enes Çelik Cumhuriyet Başsavcısını ziyaret etti

İnegöl'ün geleceği ortak akılla planlanıyor

Yıldırım Belediyesi'nden çölyak hastalarına kurban bayramı desteği

Erdoğan-Özel görüşmesi sona erdi

Erdoğan CHP Genel Merkezi'nde

Bursaspor Puma ile anlaştı

Osmangazi Belediyesi Kurban Bayramı'na hazır

Yaren leylek'in yavrusu yuvasına kavuştu

İnşaatın 12. katı alevlere teslim oldu

“Türkiye ithalatla değil yatırım üretim ve ihracatla büyüyecek”

Yaren leyleğin yavrusu tedavisinin ardından ailesine kavuştu

İstinat duvarı iş makinasının üzerine devrildi, sıkışan operatör kurtarıldı

Başkan Bozbey Harmancık Belediyesi'ni ziyaret etti

Başkan Bozbey Büyükorhan Belediyesi'ni ziyaret etti

Başkan Bozbey Orhaneli Belediyesi'ni ziyaret etti

Başkan Bozbey Keles Belediyesi'ni ziyaret etti

Erdoğan-Özel görüşmesi bugün gerçekleşecek

Bursa’da kalp krizi geçiren 14 yaşındaki çocuk vefat etti

Erdoğan Aliyev'i ağırladı

Elektrik kablosunda asılı olan kuşu itfaiye ekipleri kurtardı

Bursa-Balıkesir karayolunda kaza: 5 yaralı

İnegöl'ün Fatihi Turgut Alp dualarla anıldı

Yükleniyor