KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
10 Kasım 2010 - Çarşamba 15:51 Bu haber 308 kez okundu
 
ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL’İ ANIYORUZ
BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, ÖLÜMÜNÜN 72. YIL DÖNÜMÜNDE TÖRENLERLE ANILDI
GÜNDEM Haberi
ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL’İ ANIYORUZ

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 72. yıl dönümünde düzenlenen törenlerle anıldı.

 

 

Anma törenleri saat 08.30’da Atatürk Anıtı önüne Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı ile diğer kurum ve kuruluşların çelenklerinin sunulması ile başladı. Ulu önderin ebedi aleme intikal ettiği saat 09.05’de sirenlerin çalınmasıyla başlayan 2 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Saygı duruşu sırasında Bayraklar yarıya indirildi.

 

Buradaki programın ardından törenlere, Altıeylül İlköğretim Okulu Müdürlüğünün hazırladığı, Belediye Kültür Sarayı Sinema salonunda devam edildi.

 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı yapan Altıeylül İlköğretim Okulu Müdürü Aytekin Yılmaz yaptı

 

 

 

Kaymakam Durmuş Gençer öncülüğünde ilçe protokolunun izlediği program, Altıeylül İlköğretim Okulu 7/A sınıfı öğrencisi Nur Sena Acar`ın `Mustafa Kemal`in Kağnısı` isimli şiiri okuması ile başladı.

 

 

 Okulun 8/A Sınıfı öğrencisi Ceyda Ağyar`ın `Anıttepe de Toplanmış Türkiye`nin Tepeleri` isimli şiiri okumasının ardından program, Okulun Müzik Öğretmeni Safiye Süzen yönetiminde okul korosu tarafından, Atatürk’ün sevdiği, ‘Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa’ şarkısı seslendirildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ULU, ÖNDER, MUSTAFA, KEMAL’İ, ANIYORUZ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.