KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
17 Mayıs 2008 - Cumartesi 00:10 Bu haber 329 kez okundu
 
TUSKON`A KATILAN FİLDİŞİLİ İŞADAMLARI İNEGÖL`DE
İNEGÖLLÜ İŞADAMLARIYLA YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ.
DÜNYA Haberi
TUSKON`A KATILAN FİLDİŞİLİ İŞADAMLARI İNEGÖL`DE

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON)’un girişimleri ile Afrika’nın çeşitli ülkelerinden Türkiye’ye gelen işadamlarından, 25 kişiden oluşan Fildişi Sahilİ işadamları, Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın daveti üzerine dün İnegöl’e gelip, İnegöllü iş adamları ile iş görüşmeleri yaptılar.

 

Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından Orhan-1 İnegöl Köftecisinde verilen yemeğe, Fildişi Sahilli 25 işadamı ile İnegöllü 60 civarında işadamı katıldı.

 

Yenice Belediye Başkanı Ramiz Yiğit, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Anıl, İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Hanefi Yıldırım ve basın mensuplarının da hazır bulunduğu yemekte konuşan Belediye Başkanı Alinur Aktaş,  Fildişi Sahillerindeki Türk Okulunun İnegöl’den finanse edildiğini belirterek, ziyaretin bir nedeninin de bu olduğunu ifade etti. Aralık 2007’de Kaymakam Durmuş Gençer ve İnegöllü 12 işadamı ile birlikte Fildişi Sahillerini ziyaret ettiklerini hatırlatan Başkan Alinur Aktaş, “Üç gün süre ile misafirleri olduk ve büyük ilgi gördük. Biz de onları burada ağırlamak istedik. TUSKON’la ilgili İstanbul’da görüşmeler yaptılar. İnegöl’de de işadamlarımızla görüşüp İnegöl’den Fildişi Sahillerine bir ticaret köprüsü kurulmasını sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

 

 

Fildişi Sahilleri işadamları adına konuşan Süleyman Kolibali ise konuşmasında, kendilerini İnegöl’e davet ettiği için Başkan Alinur Aktaş’a teşekkür etti. Türkiye’de bu kadar güzel duyguları yaşayacağını tahmin etmediğini ifade eden Süleyman Kolibali, “Türklerin iyilik sever ve sempatik olmaları bizi çok etkiledi. Buradaki insan severlik hiçbir ülkede yok. Siz Türkler beyaz insanlarsınız ama kanınız Afrikalı gibi. Biz de misafirlerimizi davet edip yemek yediririz. Siz de  bizim gibisiniz. Belediye Başkanına halkım adına teşekkür ediyorum. Fildişi Sahilleri yeni bir ülke. Yapılacak çok şey var” diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: TUSKON`A, KATILAN, FİLDİŞİLİ, İŞADAMLARI, İNEGÖL`DE,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.