KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
27 Mayıs 2008 - Salı 00:09 Bu haber 304 kez okundu
 
TOPLUM AFET GÖNÜLLÜLERİ SEMİNERLERİ BAŞLADI
TOPLAM 195 GÖNÜLLÜYE AFET EĞİTİMİ VERİLECEK
- Haberi
TOPLUM AFET GÖNÜLLÜLERİ SEMİNERLERİ BAŞLADI

İnegöl Sivil Savunma Müdürlüğünce, İnegöl Kriz Merkezinde düzenlenen “Toplum Afet Gönüllüleri” semineri dün, aralarında MHP İnegöl İlçe Başkanı Tuncay Şenol’un da bulunduğu 23 Gönüllünün katılımı ile başladı.

 

İnegöl Sivil Savunma Müdürü Burhanettin Aydınlı’nın nezaretinde her gün 18.00 ile 20.00 saatleri arasında olmak üzere 3 gün 14 saat sürecek olan Seminerin açılışında konuşan Kaymakam Durmuş Gençer, Sivil Savunmanın herhangi bir deprem ve afet olunca akla geldiğini söyledi. Seminere katılan 23 kişinin Toplum Afet Gönüllüleri olarak herhangi bir afet anında kurtarma çalışmalarına katılacaklarını, devlet görevlilerine yardımcı olacaklarını belirten Kaymakam Durmuş Gençer, çeşitli spor kulüplerinden ve derneklerden kendilerini insanlığa adamış kişilerin sisteme kayıt yapıldığını, bir afet anında ‘Nerede bu devlet?’ sorusunun cevabının bu olduğunu ifade etti.

 

Seminerin konuşmacısı Sivil Savunma Müdürü Burhanettin Aydınlı ise, Afet Gönüllülerinin, kollarına takacakları kurdele ile normal vatandaşlardan ayrılacaklarını ve resmi görevlilere yardımcı olacaklarını söyledi. Gönüllülük çalışmaları kapsamında 3 yılda 170 kişinin seminerden geçirilerek Toplum Afet Gönüllüsü olduklarını anlatan Burhanettin Aydınlı, bu seminerin sonucunda 23 kişinin daha Afet Gönüllüsü olacağını vurguladı.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: TOPLUM, AFET, GÖNÜLLÜLERİ, SEMİNERLERİ, BAŞLADI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.