KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 11:30 Bu haber 478 kez okundu
 
Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Uzlaşma Sağlanamadı
MEMUR KONFEDERASYONU VE HÜKÜMET ARASINDA 1 AĞUSTOS’TAN BU YANA SÜREN MEMUR ZAMMI GÖRÜŞMELERİNDE UZLAŞMA SAĞLANAMADI. MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI ALİ YALÇIN AÇIKLAMAYI SOSYAL MEDYA HESABI ÜZERİNDEN YAPTI. HÜKÜMET, MEMUR VE MEMUR EMEKLİSİNE 2020'DE YÜZDE 4+4, 2021'DE YÜZDE 3+3 ZAMDAN OLUŞAN YENİ TEKLİFTE BULUNMUŞTU.
GÜNDEM Haberi
Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Uzlaşma Sağlanamadı

Yaklaşık 3 milyon 200 bin memurla 2 milyona yakın memur emeklisinin zammını belirleyecek toplu iş görüşmelerinden sonuç çıkmadı.

Kamu İşveren Heyeti ile Kamu Görevliler Sendikaları Heyeti arasında 1 Ağustos'ta başlayan, memur ve memur emeklisinin 2020 ve 2021 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirleyecek 5. Dönem Toplu Sözleşmesi görüşmelerinde yasal olarak belirlenen müzakere süresi tamamlandı.

Hükümet ve memur sendikaları arasında 20 günlük süre zarfında sözleşme konusunda mutabakat sağlanamadı.

 

ALİ YALÇIN SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU

 

Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, hükümet ile memur zamları için yapılan görüşmelerin sonuçsuz kaldığını açıkladı.

 

Yalçın, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından paylaştığı mesajda, "5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde uzlaşma sağlanamamıştır" ifadelerine yer verdi.

 

GÖZLER ARTIK HAKEM KURULUNDA

 

Anlaşma için belirlenen sürenin sona ermesiyle toplu sözleşmede Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna başvuru aşamasına gelindi.

 

Başvuruyla devreye girecek Kurul, en geç ay sonuna kadar karar verecek ve bu karar bağlayıcı olacak.

 

HÜKÜMET SON TEKLİFİNİ YÜZDE 4+4 OLARAK YAPMIŞTI

 

1 Ağustos’ta başlayan görüşmeler kapsamında kamu iş veren heyeti adında hükümet, ilk zam teklifini 2020 için yüzde 3,5+3, 2021 için yüzde 3+2,5 olarak yapmıştı.

 

Memur konfederasyonlarınca bu teklifin kabul edilmemesinin ardından hükümet bu kez 2020'de yüzde 4+4, 2021'de yüzde 3+3 zamdan oluşan yeni teklifte bulunmuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Toplu, Sözleşme, Görüşmelerinde, Uzlaşma, Sağlanamadı,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.