KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
21 Eylül 2010 - Salı 18:20 Bu haber 272 kez okundu
 
TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ’NDE YANGIN
KLİNİKLERİNİN YER ALDIĞI BLOĞUN ÇATISINDAKİ ÇALIŞMA SIRASINDA ÇIKAN YANGIN, KISA SÜREDE BÜYÜDÜ
ASAYİŞ Haberi
TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ’NDE YANGIN

Bursa`da dün gece çıkan hastane yangınının ardından bugün de Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi`nin çatısında alevler yükseldi. İtfaiye ekipleri ve helikopter yangını söndürmek için büyük çaba harcadı.

 Bursa`da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi`nin çatısında öğle saatlerinde dumanlar yükseldi.Hastanenin kliniklerinin yer aldığı bloğun çatısındaki çalışma sırasında çıkan yangın, kısa sürede büyüdü.

Yangın haberiyle birlikte bölgeye 20`den fazla itfaiye aracı sevk edilirken, ekipler alevleri söndürebilmek için yoğun çaba harcadı.

İtfaiyenin çabası sürerken İl Orman Müdürlüğü`ne ait helikopter de çatıdaki yangının söndürülmesi için müdahale etti.

İtfaiyenin destek çağrısıyla birlikte Bursa Sivil Savunma Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü`nden 20`nin üzerinde personel olay yerine gönderildi.

Alevler kontrol altına alınmaya çalışılırken yangının alt katlara sıçradığı görüldü

Yoğun çaba sonrası alevler kontrol altına alınabildi ve soğutma çalışmaları başladı. Yangının bir çalışma sırasında kaynak makinesinden sıçrayan kıvılcımlardan çıktığı sanılıyor.

Yangının başlamasıyla, binanın üst katlarındaki hastalar tahliye edilerek, acil servis önündeki bahçeye çıkarıldı. Bu arada hastanedeki bazı cihazların da personel tarafından dışarı çıkarıldığı gözlendi.

Hastaların tahliye işlemlerinin sürdüğü hastanede ilk gelen bilgilere göre yaralı bulunmuyor. Yangın sırasında Tıp Fakültesi Hastanesi önünde birçok ambulans bekletildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: TIP, FAKÜLTESİ, HASTANESİ’NDE, YANGIN,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.