KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
28 Haziran 2019 - Cuma 16:05 Bu haber 948 kez okundu
 
TİCARİ ARAÇ SÜRÜCÜLERİNE EĞİTİM VERİLDİ
Bursa Yenişehir Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik denetleme büro amirliği ekiplerince ilçede bulunan ticari araç sürücülerine yönelik eğitimler devam ediyor.
EĞİTİM Haberi
TİCARİ ARAÇ SÜRÜCÜLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

   Yenişehir Şehit Ömer Halis Demir kültür merkezinde 2.cisi düzenlenen genel trafik eğitimlerine ilçede bulunan oda, dernek başkanları, yöneticileri ve şoförler katıldı.

     Eğitimde konuşan Komiser Osman Koç, “Aracımızın hızına göre yaklaşık olarak yarısı oranda takip mesafesi olması gerekiyor. Yani biz aracımızla saatte 50km/hız ile gidiyorsak, öndeki araç ile 25 metrelik bir mesafe koymamız gerekiyor. Bunu 1 saniye içerisinde o aracın durduğunu veya bir durum geliştiğini fark ettiğimizi düşünerek varsayıyoruz. Normalde bir insanın reaksiyon süresi 1 saniyedir. Bu da telefon kullanırken değişiyor. Bir insan telefon kullanırken önde ki aracın durumunu yaklaşık olarak 1.56 saniye sonra fark ediyor. Bu da hızınıza bağlı aldığınız mesafeyi arttırıyor. Bunun için önde ki araç ile fren mesafesini ayarlamak için yaklaşık olarak hızımızın yarısı bir mesafeyi korumamız gerekiyor. Bu da ülkemiz genelinde yaşanılan çok ciddi bir sıkıntı. Maalesef bu takip mesafesini çoğu kişi korumuyor ve bunun sonucunda da birçok kaza meydana geliyor” diye konuştu.

Eğitime katılanlar son derece bilgilendirici olan bu eğitimlere katkılarından dolayı yetkililere teşekkür ettiler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİCARİ, ARAÇ, SÜRÜCÜLERİNE, EĞİTİM, VERİLDİ,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.