Haber Detayı
14 Ekim 2010 - Perşembe 17:00
 
ŞİDDETLİ YAĞIŞ MARMARAYI VURDU
SAĞANAK YAĞMURDAN ÜLKE GENELİNDE EN ÇOK ETKİLENEN İL BURSA OLDU
GÜNDEM Haberi
ŞİDDETLİ YAĞIŞ MARMARAYI VURDU

Türkiye genelinde başlayan ve Marmara Bölgesini etkisi altına alan sağanak yağış İnegöl’de de gece boyu devam etti.

Aralıklarla devam eden sağanak yağış sonrası ilçe merkezinde ana arterlerde trafik durma noktasına gelirken, bir çok ev ve işyerini de su bastı.

Bursa`da şiddetli yağış nedeniyle bir kişi hayatını kaybederken, hayat felç oldu. Yüzlerce fabrika, alış- veriş merkezi, işyeri ve ev sular altında kaldı. Derelerin taşması, cadde ve sokaklardaki rögarların tıkanması sonucu bir çok kişi işine gidemedi. Özellikle Osmangazi İlçesi`ne bağlı Alacahırka Mahallesi`nde Gelinboz Deresinin taşması sonrasında yatalak İsmail Güven, hayatın kaybederken bir çok sayıda araç ise sulara gömüldü. Sel baskınlarının kentte büyük maddi hasara da yol açtığı bildirildi.

Meteroloji yetkilileri, sağanak yağışın bugün ve yarın da devam edeceğini duyurdu.

Bursa ve ilçelerinde  şiddetli yağmur nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. Sabah saatlerinde okullarına giden öğrenciler, okulun tatil edildiğini öğrenince geri dönmek zorunda kaldı.

Sel bölgesini gezen Bursa Valisi Şahabettin Harput, selde mağdur olan vatandaşların mağdur edilmeyeceğini açıkladı. Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek`le telefon görüşmesi yaptığını belirten Vali Harput, selde evi zarar gören ve kalacak yeri olmayanları misafir edebileceklerini söyledi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ŞİDDETLİ, YAĞIŞ, MARMARAYI, VURDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.