KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 17:43 Bu haber 3317 kez okundu
 
Sason'da 4 bölge koronavirüs nedeni ile karantinaya alındı
Batman’ın Sason ilçe merkezinde 3 ayrı nokta ve 1 köy, koronavirüs nedeniyle karantinaya alınarak, giriş ve çıkışlara kapatıldı.
ASAYİŞ Haberi
Sason'da 4 bölge koronavirüs nedeni ile karantinaya alındı

Sason Kaymakamlığından yapılan açıklamada ilçeye bağlı Altıdere köyünde ve ilçe merkezinde 3 ayrı adreste koronavirüs salgının kontrolü amacıyla, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. maddeleri kapsamında ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına karar verildiği ve karantina sürecinin hali hazırda devam ettiği belirtildi. Açıklamada, "Tüm vatandaşlarımızın kendi ikametlerinde kalmaları, çok zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları, ilçemize ve köylerimize dışarıdan gelen herkesin ikamet ettiği yerdeki kişilerle beraber 14 gün boyunca evlerinden çıkmamaları ve misafir kabul etmemeleri, hem kendi hem de toplum sağlığı açısından hayati derecede önemlidir. Bu konuya riayet edilip edilmediği muhtarlarımız ve kolluk birimlerimiz tarafından denetlenecektir. Riayet etmeyen kişilerin zorunlu karantina altına alınacağı kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

 

Alınan tedbirler kapsamında karantinaya alınan noktalarda ve ilçe giriş çıkışlarında jandarma ekipleri, güvenlik korucuları ve polis ekipleri, sağlık personelleri ile birlikte ateş ölçüm araçlarıyla sağlık taraması başlattı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sason'da, 4, bölge, koronavirüs, nedeni, ile, karantinaya, alındı,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.