KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
10 Ekim 2019 - Perşembe 16:56 Bu haber 3210 kez okundu
 
Şanlıurfa ve Mardin'e havan mermisi düştü: 4 şehit, 70 yaralı
Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasıyla birlikte Suriye tarafındaki teröristler Türkiye'deki yerleşim yerlerini hedef alıyor. Şanlıurfa ile Mardin'e düzenlenen roket ve havan saldırılarında biri bebek 4 kişi şehit oldu. Şanlıurfa'da 46, Mardin'de ise 24 de yaralı var.
GÜNDEM Haberi
Şanlıurfa ve Mardin'e havan mermisi düştü: 4 şehit, 70 yaralı

Türkiye, Fırat'ın doğusuna yönelik Barış Pınarı Harekatı'na devam ediyor.

 

Sınırı geçen komando birlikleri görevlerini icra ederken terör örgütü işgalinde olan bölgelerden Türkiye tarafına yönelik havan ve roket saldırıları düzenleniyor.

 

Harekatın başladığı saatlerden bu yana atılan havan ve roketatar mermileri Şanlıurfa'nın Akçakale, Birecik ve Ceylanpınar ilçeleri ile Mardin'in Nusaybin ilçesindeki 21 ayrı noktaya isabet etti.

 

ŞANLIURFA VE MARDİN’DE 4 ŞEHİT, 70 YARALI

 

Şanlıurfa Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, saldırılar sonucu kentte biri bebek 3 kişinin şehit olduğunu açıkladı.

 

Valilikten yapılan açıklamada, “Barış Pınarı Harekatı ile birlikte Suriye tarafından atılan havan ve roket mermilerinin İlimiz Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerimize isabet etmesi sonucu; Barış Pınarı Harekatının ilk şehidi Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar, Akçakale ilçemizde görevli Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı maliye memurumuz Cihan Güneş ve Ceylanpınar’da sokakta oynadığı sırada göğsüne isabet eden şarapnel sonucu yaralanan 11 yaşındaki Elif Terim evladımız kaldırıldığı hastanede şehit olmuştur. Atılan roket ve havan mermilerinin isabeti sonucu 46 vatandaşımız da yaralanmıştır” denildi.

 

Mardin Valiliği ise düzenlenen saldırılarda Nusaybin ilçesinde 2 sivilin şehit olduğunu 24 kişinin de yaralandığını açıkladı.

 

ŞEHİTLERİN KANI YERDE KALMADI

 

Şehitlerin kanı ise Mehmetçik tarafından yerde bırakılmadı.

 

Saldırıların gerçekleştiği bölgedeki teröristler ve mevzileri yoğun bombardıman sonucu imha edildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Terör örgütü PKK/PYD-YPG bugün kabul edilemez bir insanlık suçu daha işledi. Bebek katili PKK eşittir bebek katili PYD/YPG. Akçakale’de masum sivilleri katleden PKK/PYD-YPG’li teröristler ve mevzileri tespit edilerek ateş destek vasıtaları ile imha edildi. Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı, bundan sonra da kalmayacak! Milletimizin başı sağ olsun” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şanlıurfa, ve, Mardin'e, havan, mermisi, düştü:, 4, şehit,, 70, yaralı,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.