KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
07 Ağustos 2009 - Cuma 23:39 Bu haber 516 kez okundu
 
ÖZEL ALTIN NESİL KOLEJİ`NDEN BÜYÜK BAŞARI
2008 ÖSS YERLEŞTİRMELERİNDE TÜRKİYE 3.`SÜ OLDU
- Haberi
ÖZEL ALTIN NESİL KOLEJİ`NDEN BÜYÜK BAŞARI

İnegöl, Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Öğrenci Seçme Sınavı ve Seviye belirleme Sınavlarında başarısız sonuçlar olarak diğer ilçelerin gerisinde kalmıştı. Elde edilen sonucun ardından özel okullar, dersanaler ve okul aile birliklerinin katılımıyla toplantılar düzenlenmiş, eğitim kalitesinin ve başarının yükseltilmesi için istişarelerde bulunulmuştu.

 

Yapılan çalışmalar meyvesini verdi ve İnegöl ismi Türkiye gündemine oturdu. İnegöl ve Bursa’nın ismini başarıyla temsil eden kurum ise Özel Altın nesil Koleji oldu.

 

Özel altın nesil koleji büyük bir başarıya imza atarak 2008 yılı ÖSS’de özel okullar arasında Türkiye 3.lüğünü elde etti.

 

Özel altın nesil bu başarıyı yakalarken, önemli eğitim kurumlarını da geride bıraktı. Bursa’da eğitim öğretimini sürdüren özel inal ertekin lisesi ilk 50’ye bile giremedi. 83. sırada bulunan inal ertekin lisesi’Nİ Bursa özel final lisesi 149, özel tunçsiper lisesi ise153. Sırada izledi.

 

Özel altın nesil sadece Bursa ‘da değil, Türkiye çapında marka olmuş özel liselerinde üstünde yer aldı.

 

TED İstanbul koleji vakfı özel lisesi 15., özel fatih lisesi 17., özelk Marmara koleji 19., özel yamanlar koleji 32., özel Üsküdar amerikan koleji 56., özel amerikan Robert koleji 44., özel saınt Joseph Fransız lisesi ise 69. sırada kaldı.

 

Altın nesil koleji bu okullara büyük fark atarak Türkiye çapında 3. sırada yer buldu. 

 

Eğitimde kaliteyi ilke edinen ve henüz 10 yıl önce kurulmuş olmasına rağmen sayısız başarıya imza atan Özel Altın nesil koleji AŞ Genel Müdürü Necati Barışman başarının sırlarını YTV haber mikrofonlarına anlattı.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ÖZEL, ALTIN, NESİL, KOLEJİ`NDEN, BÜYÜK, BAŞARI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.