KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 18:25 Bu haber 373 kez okundu
 
OSMANGAZİ’DE SİYAH İNCİRLER YARIŞTI
OSMANGAZİ BELEDİYESİ’NİN BU YIL 19.’SUNU DÜZENLEDİĞİ SİYAH İNCİR FESTİVALİ’NDE İLÇEDE YETİŞEN SİYAH İNCİRLER YARIŞTI. OVAAKÇA MESİRE ALANI’NDA VATANDAŞLARIN BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİĞİ FESTİVAL RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
- Haberi
OSMANGAZİ’DE SİYAH İNCİRLER YARIŞTI

Dünyanın en kaliteli inciri olan ‘Bursa Siyahı’, Osmangazi Belediyesi’nin düzenlediği Siyah İncir Festivali ile görücüye çıktı.Osmangazi Belediyesi’nin bu yıl 19.’sunu düzenlediği Siyah İncir Festivali’nde ilçede yetişen siyah incirler yarıştı.

Ovaakça Mesire Alanı’nda vatandaşların büyük ilgi gösterdiği festival renkli görüntülere sahne oldu.

Mehteran konseri ve yağlı güreşlerle büyük bir coşkunun yaşandığı festivalde siyah incirler, jüri tarafından meyve dış görüntüsü, kabuk rengi, tadı ve içinin güzelliği gibi 10 farklı kategoride değerlendirildi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar siyah incirin sahiplenilmesi gerektiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından dereceye giren üreticilere ödüllerini AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez ve belediye meclis üyeleri verdi.

Festival alanını dolduran vatandaşlar, konuk sanatçı Esra İçöz’ün şarkılarıyla eğlendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: OSMANGAZİ’DE, SİYAH, İNCİRLER, YARIŞTI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.