Haber Detayı
22 Eylül 2019 - Pazar 18:51 Bu haber 414 kez okundu
 
OSMANGAZİ BELEDİYESİ 6.KARABALÇIK ÜZÜM FESTİVALİNİ DÜZENLEDİ
Osmangazi Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen 6. Karabalçık Üzüm Festivali düzenlendi festivalde Bursa’nın en güzel üzümleri belli oldu.
GÜNDEM Haberi
OSMANGAZİ BELEDİYESİ 6.KARABALÇIK ÜZÜM FESTİVALİNİ DÜZENLEDİ

Türkiye’nin en lezzetli üzümlerinin yetiştirildiği Karabalçık Mahallesi’ndeki üzümlerin tanıtımını yapmak ve markalaşmasını sağlamak amacıyla Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen festivale ilgi büyük oldu.

Festival, mehter takımının gösterisi ile başlarken, Osmangazi Halk Dansları Topluluğu üyeleri de sergiledikleri dans gösterileri ile festivale renk kattı.

Festivalde konser veren TRT İstanbul Radyosu ses sanatçısı Tuğçe Pala’da da seslendirdiği şarkılarla Karabalçık Mahallesi sakinlerine güzel bir gün yaşattı.

Festivalin açılış konuşmasını Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar yaptı. Dündar, üzüm yetiştiricilerine teşekkür etti.

Bursa’nın en iyi üzümlerinin belirlendiği ‘En İyi Üzüm Yetiştiricisi Yarışması’na 26 yetiştirici katıldı.

Atasarısı, Red Globe, Alphonse Lavalle ve İtalyan kategorilerinde düzenlenen yarışmada jüri üyeleri üzümleri irilik, homojen olup olmadıkları, tadı ve görünüşü yönünden değerlendirmeye tabi tuttu.

Yapılan değerlendirme sonunda Atasarısı kategorisinde Salih Eyli, Red Globe kategorisinde Yusuf Konuk, Alphonse Lavelle kategorisinde Samet Özek, İtalyan kategorisinde de Yusuf Konuk birinci oldu.

Yarışmada dereceye giren üzüm üreticilerine ödüllerini Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile birlikte protokol üyeleri takdim etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: OSMANGAZİ, BELEDİYESİ, 6.KARABALÇIK, ÜZÜM, FESTİVALİNİ, DÜZENLEDİ,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.