KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
23 Ekim 2009 - Cuma 23:34 Bu haber 268 kez okundu
 
OKULLARDA ŞİDDET MASAYA YATIRILDI
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EYLEM PLANINI HAYATA GEÇİRECEK
- Haberi
OKULLARDA ŞİDDET MASAYA YATIRILDI

Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü 2009-2010 eğitim öğretim yılı Bursa il eğitim ortamlarında şiddetin önlenmesine ilişkin eylem planını internet sitesinde yayınladı. 134 şiddet faktörünün belirlendiği planda, şiddetin önlenmesine ilişkin çalışmalar 51 başlıkta düzenlendi. Farklı etkinlik alanları, bu etkinliklerde işbirliği yapılacak kurumlar ve etkinliklerin tarih aralıklarının da yer aldığı planda etkinliklerin amaçları ve etkinlik açıklamaları da yer alıyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan eylem planında tespit edilen 134 şiddet nedeni ve şiddeti etkileyen faktör belirlendi. Bunlar arasında sosyal-kültürel ve sportif çalışmaların yetersizliği, anne -baba destek eğitimlerin yetersiz olması, İlk ve ortaöğretim programı uygulayan okullarda yöneltme hizmetlerinin sağlıklı yapılmaması Gibi şiddet etkenlerine yer verildi.

 

Bursa genelinde öğrenci, okul aile birliği, rehber öğretmenlerle yapılan toplantılarda ve oluşturulan komisyon tarafından değerlendirilerek belirlenen şiddetin nedenlerinin yanı sıra şiddetin önlenmesi için alınması gereken önlemlerde planda yer alıyor. Tüm öğrencilerin öğretim yılı boyunca düzenlenecek olan sosyal kültürel ve sportif amaçlı çalışmaların en az birinde yer almasının sağlanması şiddetin önlenmesi amacıyla yapılacak çalışmalarda ilk sırada yer alıyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tüm okullarda okul korolarının oluşturulması ve okul orkestralarının kurulmasının zorunlu hale getirilmesi, İlköğretim okulu öğrencilerinin ilgi ve yeteneklerine dikkat edilerek meslek liselerine ait bölümlerin tanıtımının sağlıklı yapılması gerekliliği de hazırlanan planda belirtiliyor.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: OKULLARDA, ŞİDDET, MASAYA, YATIRILDI, ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.