KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 16:54 Bu haber 609 kez okundu
 
MUDANYALI PAZARCI ESNAFININ SORUNLARI MECLİS GÜNDEMİNDE
CHP’Lİ MUDANYA BELEDİYE BAŞKANI HAYRİ TÜRKYILMAZ’IN 12 YILDIR İLÇEDE PAZAR GÜNLERİ KURULAN GİYİM PAZARININ PERŞEMBE GÜNÜNE ALINMASI YÖNÜNDEKİ SKANDAL KARARI, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS TOPLANTISINDA GÜNDEM OLDU. TÜRKYILMAZ’IN MUDANYA’YI İLGİLENDİREN BÖYLE ÖNEMLİ BİR KONUDA YİNE MECLİS TOPLANTISINA KATILMAMASINA DİKKAT ÇEKEN AKTAŞ, YAPILMAK İSTENEN ALGI OPERASYONLARINA DA AÇIKLIK GETİRDİ. AKTAŞ KONUNUN BÜYÜKŞEHİRLE İLGİSİ OLMADIĞINI, TAMAMEN CHP’Lİ MUDANYA BELEDİYESİNİN UHDESİNDE OLDUĞUNU BELİRTTİ.
GÜNDEM Haberi
MUDANYALI PAZARCI ESNAFININ SORUNLARI MECLİS GÜNDEMİNDE

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı 2. oturumu belediye hizmet binasında gerçekleştirildi.

 

Mudanya Belediyesi’nin ilçedeki giyim pazarını, pazar gününden perşembe gününe alması kararı üzerine pazarcıların eylem yapması, toplantıyı yöneten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın gündemindeydi.

 

TÜRKYILMAZ ŞAŞIRTMADI, TOPLANTIYA YİNE KATILMADI

 

Başkan Aktaş, bugüne kadar hiçbir meclis toplantısına katılmaması nedeniyle birçok kez eleştirdiği CHP’li Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın, Mudanya esnafının sorunlarının konuşulduğu bu önemli toplantıda yine yer almamasına dikkat çekti.

 

Mudanyalı pazarcı esnafı yaşadıkları sorunu meclise taşımak için belediye meclis toplantısına katıldı, toplantıda konuşan belediye başkanı Aktaş kimsenin mağdur olmaması için konunun tekrar değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

 

AKTAŞ: PAZAR YERİ VE GÜNÜ İLE İLGİLİ DÜZENLEMEYİ MUDANYA BELEDİYESİ YAPMAKTADIR

 

Aktaş toplantıda ayrıca, dolgusu büyükşehir belediyesi tarafından yapılan alanın pazar yeri olarak kullandırılmasının da Mudanya Belediyesi’nin sorumluluğunda olduğunu belirterek, Büyükşehir’in konuya dâhilinin bulunmadığını sözlerine ekledi.

 

Başkan Aktaş’ın gündemine aldığı bir diğer konu ise seyyar satıcılarla mücadele oldu. Ramazan bayramının yaklaştığını hatırlatan Aktaş, bu konuda ilçe belediye başkanlarına uyarıda bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MUDANYALI, PAZARCI, ESNAFININ, SORUNLARI, MECLİS, GÜNDEMİNDE,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.