KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
29 Nisan 2013 - Pazartesi 12:49 Bu haber 357 kez okundu
 
MEZİT BOĞAZI 1 SAAT TRAFİĞE KAPATILDI
MEZİTLER BÖLGESİNDE YOL ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA YOL GÜZERGAHINDA KALAN DAĞ DİNAMİTLE PATLATILDI
GÜNDEM Haberi
MEZİT BOĞAZI 1 SAAT TRAFİĞE KAPATILDI

İnegöl-Bozüyük arası devlet karayolu üzeri Mezitler bölgesinde devam eden duble yol çalışmaları kapsamında, açılacak yeni yol güzergahında kalan dağ, dinamitle patlatıldı. Patlatma çalışmaları nedeniyle Mezitler bölgesi bir süre araç trafiğine kapatıldı.

Duble yol yapım çalışmalarına Mezit 6 ile 7 arasında devam edilirken, yol yapım çalışmalarını üstlenen firma tarafından, İnegöl’den Bozüyük’e gidiş istikametine doğru yapılması planlanan yeni yolun güzergahında kalan dağın, dinamitle patlatılarak aşılmasına karar verildi. Afyon’dan gelen özel firmada görevli patlatma uzmanının yaptığı keşif doğrultusunda, yolun ve çevredeki ormanlık alanın zarar görmemesi için dağın ayrı zamanlarda iki kez patlatılmasına karar verildi.

İlk tepe bölümün patlatılması için harekete geçen uzman, 15 kilo dinamit ve 250 kilo anfo adlı patlayıcıyı 49 adet kapsüle yerleştirerek, açtığı deliklere yerleştirdi. Kapsülleri ateşlemek için yaklaşık 350 metre kablo çeken uzman, düzeneği kurup ateşleme düğmesine basmak için güvenli bir bölgeye geçerken, bu sırada Jandarma ve Bölge Trafik İstasyon ekipleri, hem İnegöl hem de Bozüyük istikametinden patlamanın olacağı bölgeye doğru araç trafiğini kesti. Yol yapım çalışmalarını üstlenen firma görevlilerinin yolu kontrol edip, çevrenin güvenli olduğu işaretini vermesinin ardından, uzmanın ateşleme düğmesine basması ile koca dağın tepesi büyük bir gürültüyle patladı. Patlama ile birlikte büyük bir toz bulutu oluşurken, dağdan kopan taş parçaları çevreye ve yola saçıldı.
Temizleme işlemlerinin tamamlanmasının ardından yol yeniden ulaşıma açıldı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: MEZİT, BOĞAZI, 1, SAAT, TRAFİĞE, KAPATILDI ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.