KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
05 Kasım 2010 - Cuma 16:04 Bu haber 340 kez okundu
 
MERHUM HİKMET ŞAHİN DUALARLA ANILDI
YAKINLARI VE SEVENLERİ MEVLİD-İ ŞERİFTE BULUŞTU
GÜNDEM Haberi
MERHUM HİKMET ŞAHİN DUALARLA ANILDI

İnegöl’de 1994 ile 2004 yılları arasında iki dönem Belediye Başkanı olarak hizmet veren, 2004 ile 2009 yılları arasında ise Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Bursa ve Bursalılara hizmette bulunan, eski eğitimci ve eski Belediye Başkanı olan Hikmet Şahin’in ölümünün birinci yılı olması nedeni ile mevlit-i şerif okutuldu.

İnegöl Belediyesi tarafından önümüzdeki hafta Perşembe günü saat 20.00’de Kültür sarayı sinema salonunda, Hikmet Şahin’i anma gecesi düzenleneceği bildirildi.

İshakpaşa camiinde yatsı namazının ardından, Müftü Hasan Çınar, Emekli İmam Ahmet Kurtlar, Sani Konukoğlu Cami imamı Adem Özdemir ve Bayramşah köyü imamı Muhammed Hasan’ın okuduğu mevlid-i şerife, Hikmet Şahin’in babası Yusuf Şahin, dost ve akrabaları ile kalabalık cemaat katıldı.

Müftü Çınar, bu zamana kadar okunan 3 adet hatim, 336 adet Yasin-i Şerif, 151 adet Surei mülk, 14 bin ihlas, 796 bin tevhid için dua ettirdi.

Başkan Aktaş, “Biz hikmet başkanımızı çok severdik. Şehrimize çok güzel hizmetleri oldu. gerek bir eğitimci gerekse de belediye başkanı olarak Bursa’ya, İnegöl’e çok güzel emekli oldu. cenabı hak mekanını cennet eylesin. Nasıl ki cenazesine bir çok insan katıldı. Şimdi de bir kandil gibi camiyi doldurdular” dedi.

11 Kasım 2010 tarihinde belediye kültür sarayı sinema salonunda Hikmet Şahin’i anma gecesi düzenleyeceklerini kaydeden Aktaş, ‘O hep aramızda yaşayacaktır’ şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: MERHUM, HİKMET, ŞAHİN, DUALARLA, ANILDI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.