Haber Detayı
12 Kasım 2010 - Cuma 15:32 Bu haber 229 kez okundu
 
MERHUM HİKMET ŞAHİN ANILDI
BELEDİYE BAŞKANLIĞININ DÜZENLEDİĞİ ANMA GECESİNDE DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI
GÜNDEM Haberi
MERHUM HİKMET ŞAHİN ANILDI

İnegöl’de 1994 ile 2004 yılları arasında iki dönem Belediye Başkanı olarak hizmet veren, 2004 ile 2009 yılları arasında ise Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Bursa ve Bursalılara hizmette bulunan, 3 Kasım 2009 Salı günü Bursa’daki kendisine ait ONEW mobilya mağazasında silahlı saldırıya uğrayarak, hayata gözlerini yuman eski eğitimci ve eski Belediye Başkanı Hikmet Şahin, ölümünün birinci yılı nedeni ile belediye tarafından ‘Hikmet Şahin’i anma gecesi düzenlendi.

 

 

Geceye, AK Parti Bursa Milletvekili Sedat Kızılcıklı, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, siyasi parti ilçe başkanları, bürokratlar, bazı okul müdürleri, Hikmet Şahin’in eşi Nermin Şahin ve çocukları ile akrabaları ve yakın dostları katıldı.

 

 

Gece, İmam Celalettin Genç’in kuran-ı kerim tilaveti ile başladı.

 

Konuşmalar arasında, Hikmet şahin’in hayatını anlatan videolar izlenirken, ailesi ve katılanlar gözyaşlarına boğuldu.

 

 

Programın açış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Her şeyden önce bir öğretmendi. Belediye başkanlığının zirvesini yaşadı. Aynı zamanda iyi bir ağabeydi. Her ortamda İnegöl’ü anlatırdı. Şahin, çok yönlü bir yönetici, iyi bir liderdi. Yaptığı işlerle, hayırseverliğiyle başarılı bir başkandı. Bursa’ya bir dönemde çok büyük hizmetler kazandırdı. Allah mekanını cennet eylesin diyerek, Hikmet Şahin’le olan anılarını anlattı.

 

 

İTSO Başkanı Metin Anıl, Benim başkanım, ağabeyim olan kişiyle yaşadığım ve yaptığım işler bugün burada yapacağım konuşmayla sınırlandırılamaz. Bizim geçirdiğimiz zaman kitaplar hatta ansiklopediler anlatabilir. Dedi

 

AK parti İlçe Başkanı Bülent Temelli, “Şahin’in vefatından iki özelliği ortaya çıktı. Gülen adam ve hizmet adamı. Her olumsuzlukta dahi insan sevgisini, gülümsemeyi dışa vururdu. Ticaret hayatımızda, en zor günlerimizde dahi yapmış olduğumuz toplantılarda gülümsemesiyle bizlere moral verirdi. Her şeyi kişinin yüzüne söylerdi ve söylediklerinden de hiçbir zaman geri dönmezdi. Mobilya fuarlarını o başlattı. Modefin temelini 1994 yılında attı. Hep dik durdu. Çok disiplinli biriydi. Toplantı yapmayı onunla gördüm. Siyasetle ticareti asla birbirine karıştırmazdı” diye konuştu.

 

 

AK parti Bursa Milletvekili Sedat Kızılcıklı, “15 sene boyunca beraber siyaset yaptıklarını, Aynı yolda yürüdüklerini, Halen öğrettiklerini uygulamaya çalıştıklarını belirtti

 

Konuşmaların ardından Şahin ailesi adına Hikmet Şahin’in yeğeni Ali Şahin, programı düzenleyen belediyeye teşekkür ederek, güzel bir gecenin olduğu için herkese minnettar olduğunu ifade etti.

 

Program, imam Mehmet İslamoğlu’nun kuran-ı kerim tilaveti ile son bulurken, katılanlara ikramlarda bulunuldu.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: MERHUM, HİKMET, ŞAHİN, ANILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.