KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
02 Temmuz 2019 - Salı 16:32 Bu haber 311 kez okundu
 
Memurun gözü Haziran enflasyonunda!
Haziran enflasyonunu memurun maaş zammını belirleyecek
EKONOMİ Haberi
Memurun gözü Haziran enflasyonunda!

ZAMLI MAAŞLAR VE ENFLASYON FARKI 15 TEMMUZ'DA ALINACAK

Toplu sözleşmeden kaynaklı olarak yılın ilk yarısında yüzde 4'lük zam alan devlet memurları, Haziran ayında TÜFE'nin sabit kalması veya aylık enflasyonun yüzde 0,99'dan fazla düşmemesi halinde enflasyon farkı alacak.

Memurlara toplu sözleşme gereği, yılın ikinci yarısı için, Temmuz'da yüzde 5 zam verilecek. Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri, zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Temmuz'da alacak.

MEMURLAR OCAK'TA YÜZDE 10,73 ZAM ALMIŞTI

Toplu sözleşme gereğince, enflasyon farkı 6 aylık dilimler halinde hesaplanıyor. 2018'nin ikinci 6 aylık döneminde enflasyon yüzde 10,19 gerçekleşmiş ve söz konusu dönem için yüzde 6,73 enflasyon farkı ortaya çıkmıştı. Böylece memurlar, Ocak ayında toplamda yüzde 10,73 zam almıştı.

Öte yandan SSK ve Bağ-Kur emeklileri de maaşlarını bu yılın ilk 6 aylık enflasyonu oranında zamlı alacak. Bu arada, AA Finans Enflasyon Beklenti Anketine katılan ekonomistler, Haziran ayında TÜFE'nin, yüzde 0,08 artmasını öngörüyor

Kaynak: Editör:
Etiketler: Memurun, gözü, Haziran, enflasyonunda!, ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.