Haber Detayı
15 Ekim 2010 - Cuma 17:00
 
MASKELİ SAPIK AYDIN Y. YARGILANACAK!
BURSA VE İNEGÖL’DE KUÇÜK YAŞTAKİ ÇOCUKLARA TECAVÜZ ETTİĞİ İDDİASI TIP KURUMUNCA DOĞRULANDI
GÜNDEM Haberi
MASKELİ SAPIK AYDIN Y. YARGILANACAK!

Merkez Gürsu İlçesi Cambazlar köyünde geçtiğimiz yıl karıştığı bir hırsızlık olayı esnasında Jandarma ekiplerinden kaçan 39 yaşındaki Aydın Yazar`ın, dolandırıcılık, yağma, tehdit gibi 46 suçtan sabıkası bulunan 28 ayrı suçtan ise arandığı belirlendi.

 

 Kimliğinin belirlendiğini öğrendikten sonra Gürsu İlçe Jandarma Komutanlığı`nı telefonla arayarak “Beni yakalayamazsınız. Siz benim kim olduğumu bilmiyorsunuz. Benimle uğraşmayın, param çok. Helikopter kiralayıp bölüğünüzü bombalarım.”diye tehdit etti. Jandarma ekiplerinin ısrarlı takibi sonucu Aydın Y. Ramazan Bayramı`nda Yıldırım İlçesi`nde bir arkadaşının evine ziyaret için geldiği esnada düzenlenen operasyon sonucu gözaltına alındı.

 

 

Aydın Y.’nin yapılan sorgulamasında Ankara, Samsun, Çorum, Tokat, Ordu, Amasya ve Bursa`da Dolandırıcılık, Yağma, Resmi Belgede sahtecilik, tehdit, yaşı küçük kız ve erkek çocuklarına elle taciz ve yaşları 7 ila 14 arasında değişen 2`si kız 5`i erkek çocuğu ile 54 yaşındaki bir kadına yüzüne korku filmlerinde kullanılan maske takarak zorla tecavüz ettiği tespit edildi.

 

Aydın Y.’nin tecavüz ettiği H.Y. (15), S.B (13), E.E. (12) isimli çocuklar ile İnegöl’de tecavüz ettiği 55 yaşındaki G.Ç. isimli kadından alınan doku, kıl ve kan örnekleri İstanbul Adli Tıp Kurumu, Polis ve Jandarma Kriminal laboratuarlarında incelendi. Yapılan incelemede DNA testlerinin Aydın Y. ile uyuştuğu belirlenirken hazırlanan raporlar Aydın Y.’nin "Küçük yaşta çocuğa tecavüz etmek", "Tecavüz" suçlarından 8-18 yıl arasında hapis cezası istemiyle yargılandığı ağır ceza mahkemelerine gönderildi. Bu arada Aydın Y.’nin cezaevinde ruh sağlığının bozuk olduğunu belirterek tahliye olmak için başvuruda bulunduğu öğrenildi.

 

İNEGÖL’DEKİ TECAVÜZ OLAYIDA AYDINLANMIŞTI

 

4 Kasım 2008’de Mesudiye Mahallesi’nde yalnız yaşayan A.K.(54)’nın evine giren kimliği belirsiz bir kişi, 2 bileziği çalıp evde uyuyan kadına tecavüz ettikten sonra boğazını sıkarak öldürmeye çalışmıştı. A.K.’nın bağırması üzerine kaçan zanlı kayıplara karışmış Jandarma Olay Yeri İnceleme Şubesi ekipleri olay yerinden aldığı DNA örnekleri ile saç kıllarını incelemişti. Elde bulunan örnekler yapılan karşılaştırmayla A.K.’ya tecavüz eden kişinin Aydın Y. olduğu ortaya çıkmış ve olay aydınlanmıştı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: MASKELİ, SAPIK, AYDIN, Y., YARGILANACAK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.