Haber Detayı
16 Eylül 2019 - Pazartesi 14:41 Bu haber 149 kez okundu
 
LEZZETİ BOL ŞENLİKTE ÇOCUKLAR KADAR BÜYÜKLER DE EĞLENDİ
NİLÜFER BELEDİYESİ TARAFINDAN BU YIL 13’SÜ DÜZENLENEN MİSİ YEREL LEZZETLER ŞENLİĞİ’NE BURSALILAR BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ. YARIŞMALAR, SOKAK OYUNLARI VE KONSERLERLE RENKLENEN ŞENLİĞE KATILANLAR HEM YEREL LEZZETLERİN TADINA BAKTI, HEM DE EĞLENCELİ BİR GÜN GEÇİRDİ.
- Haberi
LEZZETİ BOL ŞENLİKTE ÇOCUKLAR KADAR BÜYÜKLER DE EĞLENDİ

Nilüfer Belediyesi’nin, tarihi ve doğal güzellikleri ile öne çıkan Gümüştepe Mahallesi’nde bu yıl 13.’sünü düzenlediği Misi Yerel Lezzetler Şenliği, büyük ilgi gördü.

Etkinlik için aileleriyle Misi’ye gelen Bursalılar, Misi’nin tarihi dokusu ve doğal güzellikleri içinde keyifli bir gün geçirirken, kurulan stantlarda satışa sunulan yerel ürünlerin de tadını çıkardı.

Misi Yerel Lezzetler Şenliği, mahalle sakinlerince saatlerce dövülen keşkeklerin ikramı ile başladı.

Nilüfer Çayı üzerindeki köprüde düzenlenen yumurta taşıma, yoğurt yeme, halat çekme ve çuval yarışı gibi sokak oyunlarında ise çocuklar kadar büyükler de eğlendi. 

Etkinlikler, Şef Emre İdrisoğlu’nun “yerel lezzetler” atölyesinde verdiği kuzu kavurmalı bal kabağı yahnisi tarifi ile devam etti.

Şenliğin ödül töreninde Nilüfer Belediyesi Başkanı Turgay Erdem adına başkan vekili Feridun Uyruk söz aldı.

Ödül töreninin ardından, Nilüfer Belediyesi Müzik Eğitmeni Musa Ayçiçek’ten aldıkları 5 aylık müzik eğitiminin sonunda mahallelerindeki şenlikte sahne alan Misili gençler kısa bir konser verdi.

Kaynak: Editör: Recep Can KAŞLIOĞLU
Etiketler: LEZZETİ, BOL, ŞENLİKTE, ÇOCUKLAR, KADAR, BÜYÜKLER, DE, EĞLENDİ,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.