KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
29 Kasım 2010 - Pazartesi 15:17 Bu haber 171 kez okundu
 
KPSS SIKI DENETİM ALTINDA YAPIILDI
İNEGÖL`DE 7 BİN 172 ADAY SINAVA GİRDİ
EĞİTİM Haberi
KPSS SIKI DENETİM ALTINDA YAPIILDI

 

Türkiye’de olduğu gibi İnegöl’de de gerçekleştirilen ve 5 bin 294 Lise mezunu, bin 878 Yüksekokul mezunu olmak üzere toplam 7 bin 172 adayın katıldığı sınavda, kopya nedeni ile ertelenmesinden dolayı tekrar aynı olaya mahal vermemek için sıkı güvenlik önlemleri alındı.

Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet güçleri tarafından elle ve detektörle aranarak, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth ve benzeri cihazlar ile küpe, broş, metal para gibi metal içerikli eşyalar ve her türlü elektronik-mekanik cihaz bina içine alınmadı.

 

Adaylar sınavın yapılacağı binaya, sadece sınava giriş ve kimlik belgesi, özel kimlik belgesi ve son altı ay içinde çekilmiş bir adet fotoğraf ile alınırken, sınav için gerekli olan iki adet kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete, su ve şekerleme ÖSYM tarafından her bir adaya soru kitapçığı ile birlikte verildi.

 

 

Lise mezunlarının katıldığı birinci sınav Pazar günü  09.30’da başladı. İnegöl’de 18 okulda 300 salonda 5 bin 294 adayın girdiği sınavda 678 personel görev yaptı.

 

 

Gerçekleştirilen iki sınavda da, 11’i yardımlı 24’ü yardımsız olmak üzere toplam 35 engelli aday özel sınıflarda sınava katıldı.

 

Öte yandan girişlerinde bir sakınca görülmeyen türbanlı adayların da sınava girmelerinde bir sıkıntı yaşanmadı

 

Sınav sonrası inegöl ösym sınav merkez yöneticisi Yahya ışık ve ilçe milli eğitim müdürü Mehmet baştürk birer açıklama yaptılar

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: KPSS, SIKI, DENETİM, ALTINDA, YAPIILDI, ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.