KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
30 Nisan 2008 - Çarşamba 00:12 Bu haber 276 kez okundu
 
KPSS BAŞVURULARI BAŞLADI
LİSANS MEZUNLARI İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ; 9 MAYIS
DÜNYA Haberi
KPSS BAŞVURULARI BAŞLADI

Lisans mezunları ile lisans programlarından mezun olabileceklerin 28-29 Haziran tarihlerinde gireceği Kamu Personeli Seçme Sınavı`na (KPSS) başvurular, 28 Nisan 2008  Pazartesi günü (dün) başladı. Başvurular 9 Mayıs 2008 tarihine kadar sürecek.

Lisans mezunları ile lisans programlarından mezun olabilecekler için yapılan KPSS, Cumartesi sabah, Cumartesi öğleden sonra, Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda yapılacak. ``Genel Yetenek`` ve ``Genel Kültür`` testlerinin uygulanacağı sınavda, tüm adayların Cumartesi sabah oturumuna girmeleri zorunlu tutuluyor.

Adaylar ``2008-KPSS Lisans Kılavuzu`` ile aday bilgi formunu, 2 YTL karşılığında 28 Nisan-9 Mayıs 2008 tarihleri arasında başvuru merkezlerinden alabilecek. Başvuru merkezlerine, başvuru tarihinden önce ve başvuru süresi boyunca ÖSYM`nin ``www.osym.gov.tr`` internet adresinden ulaşılabilecek. Kılavuzda, Türkiye İş Kurumu`nun (İŞKUR) KPSS sonuçlarının normal, özürlü ve eski hükümlü işçi alımında da kullanacağına ilişkin duyurusuna da yer verildi.

Ortaöğretim ve ön lisans mezunları ile bu öğrenim düzeylerinden mezun olabilecekler için düzenlenecek KPSS ise, 21 Eylül`de yapılacak. Bu başvurular ile ilgili ayrıntılı bilgi, daha sonra ÖSYM tarafından duyurulacak.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: KPSS, BAŞVURULARI, BAŞLADI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.