KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 18:07 Bu haber 317 kez okundu
 
Kınalı kuzular dualarla askere uğurlandı
BURSA’nın İnegöl ilçesinde, vatani görevlerini yapacak olan 12 asker adayı için anneleri tarafından uğurlama töreni düzenlendi. Sol ellerine kına yakılan gençlerin anneleri "Kınalı kuzular bu vatana feda olsun” dedi.
YAŞAM Haberi
Kınalı kuzular dualarla askere uğurlandı

Bursa'nın İnegöl ilçesi İsaören Mahallesi'nde, vatani görevlerini yapacak olan 5 asker adayı için mahalle muhtarlığı ve kalkınma kooperatifinin beraber organize ettiği gecede Kur´an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okutuldu. Gece düzenleyerek, eğlence ve davul-zurna ile gençler vatan nöbetine uğurlanırken, İsaören mahallesi örnek olacak bir programa imza atıldı. İsaören Mahalle meydanında düzenlenen programda aynı mahalleden askere gidecek 5 asker adayına anneleri tarafından kına yakıldı. Türküler eşliğinde ellerine kına yakıların gençlerin anneleri de duygu dolu anlar yaşadı. İnegöl Mehter takımının renk kattığı geceye siyasi parti yöneticileri, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ve İsaören mahallesi sakinleri katıldı. İsaören Mahallesi Mahalle Muhtarı Fikri Türk, “Amacımız gelecek nesillerin milli manevi değerlere bağlı yetişmesidir. Kutlamalarında bu doğrultuda yapılması en büyük dileğimiz. Önceden asker eğlencelerinde alkol alımları oluyordu. Bunları tamamen kaydırdık. Ve Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i okutarak, yemek ikramında bulunuyoruz. Bunu da ömrümüz el verdiğince devam ettireceğiz. Gecemize katılan İnegöl Mehterine, gecede Kur´an-ı Kerim okuyan hocalarımıza ve geceye katılan tüm davetlilere teşekkür ediyorum” dedi. 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kınalı, kuzular, dualarla, askere, uğurlandı,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.