KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
22 Ocak 2020 - Çarşamba 09:03 Bu haber 579 kez okundu
 
İzinsiz çekilen fotoğraflar için yasal uyarı
İngiltere Kraliyet ailesindeki üst düzey görevlerini bırakma kararı alan Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Düşes Meghan Markle, Kanada'da gazeteciler tarafından çekilen fotoğraflarına tepki gösterdi ve fotoğrafların rızaları olmadan çekildiğini dile getirerek yasal uyarıda bulundu.
MAGAZİN Haberi
İzinsiz çekilen fotoğraflar için yasal uyarı

Meghan Markle'ın Kanada'nın Vancouver Adası'nda oğlu Archie ile birlikte köpeklerini gezdirirken çekilen fotoğraflarının, Markle'ı gizlice takip eden ve çalılıklara saklanmış paparazziler tarafından çekildiği belirtildi.

Çiftin avukatları, Markle'ın bu kareleri ve Harry'nin de çekilen bazı fotoğraflarının kullanılmasına izin vermediklerini vurgulanarak fotoğrafı çekip yayınlayanlar tacizle suçlanıyor. Avukatlar, paparazzilerin bu tutumunu yargıya taşımaya da hazır olduklarını ifade ediyor.

Avukatların açıklamasında Meghan Markle ve Prens Harry'nin Vancouver'daki evlerinin içinin dahi büyük lensli fotoğraf makineleriyle görüntülenmeye çalışıldığı vurgulandı.

Meghan Markle oğlu Archie ile birlikte yaklaşık iki hafta önce Kanada'ya gitmişti. Salı günü ise Prens Harry de Kanada'ya hareket etmişti. Ailenin ne kadar süre Kanada'da kalacağı bilinmezken çiftin Vancouver'da kaldıkları evin önünde çok sayıda gazeteci kamp kurmuş durumda. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzinsiz, çekilen, fotoğraflar, için, yasal, uyarı,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.