KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 09:20 Bu haber 381 kez okundu
 
İnegöl Belediyesi’nde Sanatın Yaşı Yok
xİnegöl Belediyesi, kültür sanat sezonunun açılmasıyla birlikte çocuk tiyatro gösterilerinin de startını verdi. Cumartesi günü 2 ayrı yaş grubuna göre iki ayrı çocuk tiyatro gösterisi minik sanatseverlerle buluştu.
- Haberi
İnegöl Belediyesi’nde Sanatın Yaşı Yok

Kültür sanat sezonunu açan İnegöl Belediyesi, bu kapsamda küçük sanatseverlere yönelik de programların startını verdi. Sezon boyunca her hafta Cumartesi günü farklı bir çocuk tiyatro oyununu İnegöllü çocuklarla buluşturacak olan İnegöl Belediyesi, ilk gösterimi geçtiğimiz Cumartesi günü yaptı. Geçtiğimiz yıllarda 6-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik yapılan tiyatro gösterilerine, bu yıl 3-5 yaş aralığındaki çocuklar için de farklı bir gösteri eklendi.

3-5 YAŞ ARALIĞI ÇOCUKLARA İLK KEZ TİYATRO GÖSTERİMİ YAPILDI
İlk çocuk tiyatro gösterimi 12.00’da Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezinde 3-5 yaş aralığındaki çocuklara yönelik gerçekleştirildi. Necati Arpacı’nın yazıp yönettiği “Freda Bir Viking Hikayesi” isimli oyunu küçük sanatseverler ilgiyle izledi.

Aynı gün 14.00’da ise 6-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik Murat Kaya’nın yönettiği “Kütüphanede Şenlik Var” isimli müzikli oyun sahnelendi. Bu oyuna da minik sanat severler yoğun ilgi gösterdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İnegöl, Belediyesi’nde, Sanatın, Yaşı, Yok ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.