Haber Detayı
25 Ekim 2010 - Pazartesi 16:43 Bu haber 169 kez okundu
 
HASTALAR ZOR DURUMDA!
MEDULA ÇÖKTÜ, HASTALAR ECZANELERDEN İLAÇ ALAMIYOR
GÜNDEM Haberi
HASTALAR ZOR DURUMDA!

konuyla alakalı eczacılar odası inegöl temsilciliğinden yapılan açıklamayla, eczanelerle bakanlık arasındaki iletişimi sağlayan  ve reçete onay sistemi denilen medula sisteminde,  18 ekim 2010 pazartesi gününden bu yana aksaklıkların meydana geldiğini, şu an ise sistemin tamamen çöktüğünü bildirdi.

çalışmayan sistem nedeniyle hastaların ilaçlarını hiçbir eczaneden alamadıklarını, buna acil hastaların da dahil olduğu vurgulanan açıklamada "pazartesi gününden beri sistemden zor da olsa onay almayı başarabilen eczacılar, hastalarına ilaç ve danışmanlık hizmetlerini verebiliyorlardı. ancak ne yazık ki sistem tamamen çökmüş durumda. eczacılar hastaların ilaçlarını temin edebilmek için sistemin düzelmesini bekliyorlar.  onay alabilmek için  eczanelerinde sabahlıyorlar. artık bu altyapı sorunlarını yaşamak ve hastalarımızın mağduriyetine tanık olmak istemiyoruz. ayrıca bu aksaklığın bizden kaynaklanmadığını her seferinde anlatmak yerine, hastalarımıza daha fazla danışmanlık hizmeti sunabileceğimiz bir çalışma ortamında mesleğimizi icra etmek istiyoruz. ilaçlarını alamayan ve haklı olarak kızgın olan hastalarımızın sorunun eczacılarından kaynaklanmadığını bilmelerini istiyor, yetkililerin, içinde acil hastalar da bulunan yüz binlerin ilaca erişimini ortadan kaldıran bu arızayı bir an önce düzeltmelerini bekliyoruz" denildi

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Cengiz ÇİMSÖKEN
Etiketler: HASTALAR, ZOR, DURUMDA!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.