Haber Detayı
15 Ekim 2010 - Cuma 17:00 Bu haber 244 kez okundu
 
HASAR TESPİT DEVAM EDİYOR…
İLK ETAPTA BURSA`YA 1 MİLYON LİRALIK SEL YARDIMI GELDİ
GÜNDEM Haberi
HASAR TESPİT DEVAM EDİYOR…

Devlet Bakanı Faruk Çelik, sel felaketiyle ilgili Başbakanlıktan Bursa`ya ilk etapta 1 milyon lira gönderildiğini bildirdi.

Çelik, Panayır Mahallesi`ndeki Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyareti öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, sel olayının yaşandığı bölgelerde hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Çelik, `Sel felaketiyle ilgili Başbakanlıktan Bursa`ya ilk etapta 1 milyon lira gönderildi. Yapılan hasar tespit çalışmalarının ardından ihtiyaca göre bu miktar artırılabilecek. İlgili kurumlar, sel olayının yaşandığı bölgelerde hasar tespit çalışmalarını sürüdürüyor` diye konuştu.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bursa`da devam etmekte olan aşırı yağışlar nedeniyle hayatın olumsuz etkilendiği ifade edilerek, Osmangazi ilçesi Alacahırka Mahallesinde yaşayan İsmail Güven adlı vatandaşın, evini su basması sonucu hayatını kaybettiği hatırlatıldı.


Açıklamada, yoğun yağışlar üzerine başkanlığın koordinasyonuyla su baskınlarına İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Daire Başkanlığı ve DSİ ekiplerinden oluşan 517 personel, 6 dozer, 10 kamyon, 56 itfaiye aracı, 54 dalgıç pompa, 109 iş makinesi, 10 motopomp, 6 ekskavatör, 40 araç ve 8 su motoru ile müdahale edildiği
bildirildi.


Çalışmalar sonucu mahsur kalan 4 vatandaşın sağ olarak kurtarıldığının kaydedildiği açıklamada, su baskınları nedeniyle Bursa Valiliği emrine, Başbakanlık Ekonomik ve Mali İşler Başkanlığı ile Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca 500 biner TL olmak üzere toplam 1 milyon TL`nin gönderildiği belirtildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: HASAR, TESPİT, DEVAM, EDİYOR…,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.