KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
29 Kasım 2010 - Pazartesi 15:17 Bu haber 239 kez okundu
 
HAS PARTİ`NİN GENEL BAŞKANI SEÇİLDİ
NUMAN KURTULMUŞ 207 DELGENİN OYUYLA GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ
SİYASET Haberi
HAS PARTİ`NİN GENEL BAŞKANI SEÇİLDİ

Has Parti`nin ilk olağan kongresi Atatürk Spor Salonu`nda yapıldı. 231 delegeden 210 delegenin oy kullandığı kongrede 207 delegenin Oyunu alarak genel başkan seçilen Kurtulmuş değişik partilerde siyaset yapan ve has partiye davet ettiği isimlerin de GİK`de görev almasını sağladı. Kurtulmuş ile birlikte saadet partisinden ayrılan Hüsamettin Korkutata, Lütfi Esengün, Mehmet Bekaroğlu, Mukadder Başeğmez, Musa Demirci, Ömer Vehbi Hatipoğlu, Sacit Günbey, Şeref Malkoç, Teoman Rıza Güneri Ahmet sünnetçioğlu Has Parti`nin yeni GİK üyeleri oldu.

 

Öte yandan siyasetin merkezi olarak yola çaktıklarını söyleyen Numan Kurtulmuş sol ve sağ partilerden Has Parti`ye davet ettiği isimleri de GİK`de görevlendirdi. Anavatan Partisi`nde milletvekilliği yapan Beyhan Aslan, Demokrat Parti`de Genel Başkan Yardımcılığı yapan Çağrı Erhan ile Türkiye Birleşik İşçi Partisi (TBİP) Genel Başkanlığı`ndan istifa eden sosyalist Prof. Zeki Kılıçaslan ile DP`de milletvekilliği yapan Ümmet Kandoğan da 65 kişilik GİK`de yer aldı.

 

Genel başkanlık ve GİK seçimlerinin ardından Kurtulmuş kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: HAS, PARTİ`NİN, GENEL, BAŞKANI, SEÇİLDİ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.