KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 15:38 Bu haber 290 kez okundu
 
Hacı adayları Arafat'ta
Haccın en önemli rüknü vakfe için Arafat'ta bulunan hacı adayları, Hazreti Adem ile Hazreti Havva'nın yeryüzünde buluştuğu ve ilk tövbenin kabul edildiği Cebel-i Rahme'de sabah saatlerinden itibaren büyük yoğunluk oluşturdu.
- Haberi
Hacı adayları Arafat'ta

Hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklarda bulunan hacı adayları, hacı olabilmek için son görevlerini gerçekleştiriyor.

Hacı Adayları Arafat Vakfesi için bugün itibariyle Arafat’a çıktı.

Bayramdan bir gün önce yerine getirilen Arafat Vakfesi için Türk hacılar Terviye günü yani arife gününden bir gün öncesi Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kiraladığı araçlarla ihramlı olarak Arafat’a götürüldü.

Sabaha kadar çadırlarda namaz kılan ve dualarını eden hacılar öğle namazının ardından vakfe duasına katıldı.

Hacı adayları güneşin batımından sonra Müzdelife’ye hareket edecek. Müzdelife’den nohut büyüklüğünde 70 tane taş toplayacak olan hacılar, gecenin bir kısmını burada geçirip Müzdelife Vakfesi’ne duracak.

ertesi gün ise Mina’da Cemerat denilen şeytan taşlama noktasında taşları atmaya başlayacak.

Kesilecek kurbanların ardından Mina’dan Mekke’ye dönecek hacı adayları, Kabe-i Şerif’e yapacakları tavaf ile hac ibadetini tamamlayacak

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hacı, adayları, Arafat'ta,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.