KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
15 Haziran 2009 - Pazartesi 23:43 Bu haber 282 kez okundu
 
ERTUĞRULGAZİ`Yİ ANMA VE İNEGÖL ŞENLİKLERİ SONA ERDİ
AKAŞLAR KÖYÜNDEKİ ŞENLİĞE ÇOK SAYIDA VATANDAŞ KATILDI
- Haberi
ERTUĞRULGAZİ`Yİ ANMA VE İNEGÖL ŞENLİKLERİ SONA ERDİ

İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen ve 12 Haziran 2009 Cuma günkü etkinlikler ile başlayan “Ertuğrulgazi’yi Anma ve İnegöl Şenlikleri” dün Akbaşlar Köyü Çamlık mevkiindeki etkinlikler ile sona erdi.

 

Programa İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, belde belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Törenin açış konuşmasını yapan İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı Emin Özdemir, amacımız bütün dünyanın göz diktiği ve cephe aldığı Müslüman Türk dünyasının en önemli noktası olan, ataların nice canlar verip kan döktüğü ülkemizin dejenere edilmeye çalışılan tarihini, kültürünü yaymak ve yaşatmak, öz benliğine dönebilmek için faaliyetler düzenlemektir. Bu yolda parolamız asil geçmişten, aydınlık geleceğe olacaktır” dedi.

 

Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise Düzenledikleri etkinlikten dolayı İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği yönetimini tebrik etti.

 

Konuşmaların ardından Kent Müzesinin hayata geçirilmesinde katkısı olan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kent Müzesi Koordinasyon Kurulu Başkanı Nedim Bayram ile etkinliklere katkı ve destek verenlere plaket verildi.

 

Program Ertuğrulgazi, Rumeli Türkleri, Bal-Göç, Bosna-Hersek Dernekleri halk oyunları gösterileri ile devam etti.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ERTUĞRULGAZİ`Yİ, ANMA, VE, İNEGÖL, ŞENLİKLERİ, SONA, ERDİ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.