Haber Detayı
09 Kasım 2010 - Salı 15:52
 
EN HAYIRLI CEZA
UYGUNSUZ KURBAN KESİMİNİN CEZASI 792 TL
GÜNDEM Haberi
EN HAYIRLI CEZA

Çevre ve Orman Bakanlığı, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi uygunsuz kesimlere yönelik cezaları arttırdı. Geçen yıl 127 lira olan uygunsuz kurban kesiminin cezası 792 liraya yükseldi.

 

 

Diyanet İşleri Başkanlığı`nca, kurban kesme kural ve esasları hususunda, Çevre ve Orman Bakanlığı`nın da katkılarıyla 2010 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ yayımlandı. Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yaklaşan Kurban Bayramı sebebiyle yaptığı açıklamada, kurbanlık hayvanlara kötü muamele edilmemesi ve kurban kesimi sonrasında görsel kirlilik oluşmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.

 

Tebliğe göre kurbanlık hayvanlar, şehir ve kasabalarda çalışma izni almış mezbaha ve kombinalar ile komisyonların önceden belirlediği kesim yerlerinde; köylerde ve önceden belirlenmiş kesim yeri bulunmayan yerlerde, kendi bahçelerinde usulüne uygun olarak ve çevreye zarar vermeyecek şekilde kesilecek.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: EN, HAYIRLI, CEZA,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.