KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 17:18 Bu haber 601 kez okundu
 
EN GÜZEL GÜNBATIMI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
İznik dünyada ki en güzel 5 gün batımından biri olan Ekinoks dönemini 2.kez festival ile karşılamaya hazırlanıyor.
GÜNDEM Haberi
EN GÜZEL GÜNBATIMI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

İznik Kaymakamlığı ve İznik Belediyesi iş birliğiyle hazırlanan İznik Ekinoks Festivali’nin sonbahar ayağı 20-23 Eylül 2019 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle gerçekleşecek.

Yılda iki kez tekrarlanan bu doğa olayı, çevresi dağlarla çevrili olan İznik Gölü’nde gerçekleşiyor. Gün batımı saatinde güneş İznik’in karşı kıyısında bulunan Karsak boğazı denilen mevkiden göle kavuşuyor.

Dünya üzerindeki belirli göllerde nadiren görülebilen bu doğa olayı güneş suya değdiği an suyun içerisinde dağılıyor.

İznik Ekinoks Festivali 20 Eylül 2019 Cuma günü fotoğraf sergisi ile başlayacak.

Çeşitli etkinlikler ile 4 gün boyunca günbatımı saatinde yüzlerce fotoğraf sever göl kenarında güneşin batışını bekleyecek.

Festival boyunca katılımcılar Foto Safari-Kuzey ve Güney Köy turları ile köy kültürünü yaşayarak doğa fotoğrafçılığı yaparken köy salçası ve köy ekmeğinin yapımını ve tatma fırsatını da bulacak.

Katılımcılar festivalin son gününde İznik Tarihi Antik Kent Turu ile adeta 2500 yıllık bir yolculuğa çıkarak. Workshop etkinliğinde de İznik Çinisi yapma fırsatı bulacaklar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EN, GÜZEL, GÜNBATIMI, İÇİN, GERİ, SAYIM, BAŞLADI,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.