KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 18:57 Bu haber 3176 kez okundu
 
Emekliye, çalışana kredi desteği! Yeni paketin detayları belli oldu!
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın müjdesini verdiği yeni destek paketinin detayları belli oldu. Yeni pakette milyonlarca emekli ve çalışana kredi desteğiyle ilgili düzenlemeler yer alacak.
EKONOMİ Haberi
Emekliye, çalışana kredi desteği! Yeni paketin detayları belli oldu!

Hazine ve Maliye Berat Albayrak dün TRT Haber'e konuk oldu. Türkiye'nin güçlü bir ekonomiye sahip olduğuna vurgu yapan Bakan Albayrak yeni destek paketlerinin yolda olduğunun müjdesini verdi. CNN TÜRK Muhabiri Gülşen Coşkun, o pakette neler olduğuna dair bazı detayları aktardı. Destek paketiyle ilgili kapsamlı detayların yarın açıklanması beklenirken, Pazartesi de devreye alınması öngörülüyor. 
KONUT, TURİZM,YERLİ ÜRETİME YÖNELİK OLACAK
 
Finansman kredi desteği paketi, ihtiyaç sahibi vatandaşa, emekli, çalışan ve orta gelir grubuna yönelik olacak.
 
KAMU BANKASINDAN BELİRLİ DÖNEM ÖDEMESİZ KREDİ
 
Kamu bankaları tarafından bir süre ödemesiz, sonra taksitler halinde ödemeli bir kredi desteği planlanıyor.
 
YERLİ ÜRETİM MOBİLYA,BEYAZ EŞYA ALANA UYGUN KREDİ
 
Peki, hangi durumlarda bu kredi desteğinden yararlanılacak? Yerli üretim yapan mobilya, elektronik, beyaz eşya, bisiklet, motosiklet, ev tekstili, çeyiz gibi ürünler alındığı taktirde bu finansmandan yararlanılması bekleniyor.
 
EMEKLİ VE ÇALIŞANA TATİL İÇİN KREDİ
 
Bir diğer imkan ise hem turizm sektörünü canlandırması planlanan hem de tatile gitmek isteyenlere kolaylık sağlayan bir kredi olması bekleniyor. Emekli ve çalışan kesime özellikle seyahat giderlerinin finansman ihtiyacının uygun şartlarda sağlanması üzerinde duruluyor.
 
ORTA GELİR GRUBUNA UZUN VADELİ UYGUN KREDİ
 
Kredi kapsamında üçüncü başlık da orta gelir grubuna yönelik olarak konut kredisi. Bu konut kredisinin diğerlerinden farkı ise uzun vadede ve çok düşük maliyetlerle bir kredi sağlanması bekleniyor. Bu paketin cuma günü kamu bankaları tarafından açıklanması, pazartesi günü de devreye girmesi hedefleniyor.
 

Gazetevatan

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emekliye,, çalışana, kredi, desteği!, Yeni, paketin, detayları, belli, oldu!,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.