KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
16 Haziran 2019 - Pazar 19:01 Bu haber 538 kez okundu
 
Emeklinin Temmuz zammı belli oluyor!
Emekliler Temmuz ayına yaklaşılmasıyla birlikte, Temmuz zammının ne kadar olacağını daha da merak etmeye başladı. Gözü-kulağı yılın ilk yarısında gerçekleşecek olan enflasyonda olan emeklilerin zammını bu veri belirleyecek. Emeklilerin temmuz zammı için yapılan beklenti anketinden 5.94 çıktı. Emeklilerde bu süreçte 'en düşük emekli maaşı ne kadar olacak?' 'emekli temmuz zammı belli oldu mu?' şeklinde soruların yanıtlarını arıyor. Peki emekliye temmuz zammı sonrası taban ve tavan maaşlar nasıl olacak. İşte emekliye temmuz zammı ile ilgili tüm detaylar...
EKONOMİ Haberi
Emeklinin Temmuz zammı belli oluyor!

Emekli ve memurların zammına sayılı günler kaldı. Gözler zam oranına çevrildi.

Temmuzda tüm emekliler ve memurların maaşları artacak. İlk beş aylık enflasyona göre Ssk ve bağ-kur emeklilerinin zam oranı yüzde 4,99 memurların ve memur emeklilerinin ise yüzde 5,99 çıktı.

Bu oranları etkileyecek olan ise haziran ayı tüfe verileri. Bu veri de 3 Temmuz’da açıklanacak ancak merkez bankasının açıkladığı Haziran ayı beklenti anketi ipuçlarını verdi.

Son beklenti anketinde haziran ayı tüketici enflasyonu yüzde 0,91 olarak gerçekleşti.

Tahmine göre SSK ve Bağ-kur emeklileri temmuz ayında yüzde 6 oranında zam alacak.

Memurlar ve memur emeklilerinin Temmuz zammı ise yüzde 6,94 ‘e çıkacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emeklinin, Temmuz, zammı, belli, oluyor!, ,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.