KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
25 Mayıs 2019 - Cumartesi 15:35 Bu haber 422 kez okundu
 
Emekli maaş ve ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu
Ramazan Bayramı yaklaşırken, emekli maaşları ve ikramiyelerinin ne zaman ödeneceği merak konusu oldu. Emeklileri sevindirecek haber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi.
EKONOMİ Haberi
Emekli maaş ve ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk emekliye bayram öncesi maaş müjdesi verdi.

 

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Bakan Selçuk, emekli sandığı emeklilerinin maaşlarının 1, 2 ve 3 Haziran'da yatacağını belirtirken,  4 ve 5 Haziran'a denk gelen aylık ödemelerinin 3 Haziran Pazartesi günü yapılacağını söyledi.

 

Bakan Selçuk aynı zamanda, yaklaşık 12 milyon emekli ve hak sahiplerine Ramazan Bayramı’nda verilmesi planlanan biner liralık bayram ikramiyelerinin de 31 Mayıs’ta ödeneceğini bildirdi.

 

Selçuk, ödenecek ikramiye miktarının ise 10,7 milyar lira olduğunu kaydetti.

 

Emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayan Selçuk, "Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiden aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini diliyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emekli, maaş, ve, ikramiyelerinin, ödeneceği, tarih, belli, oldu,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.