Haber Detayı
02 Kasım 2010 - Salı 16:10
 
ELEKTRİK SORUNU HER YERDE
AFET EVLERİNDE YAŞANAN SORUNU VATANDAŞ KENDİ ÇÖZDÜ
GÜNDEM Haberi
ELEKTRİK SORUNU HER YERDE

 

Afet Evlerinde yaşayan ve sık sık elektriklerinin gitmesine kızan Ahmet Çakmak, evinin önünden trafoya kadar 90 metre kazarak kendi elektrik arızasını yaptı.

 

Yaklaşık 2 yıldan beri Afet Evlerinde yaşayan ve en son 10 gündür elektriklerini kesik olmasına kızan Ahmet Çakmak, bir işçi tutarak 90 metre uzunluğunda çukur kazarak kendi elektrik arızasını yapıyor.

 

 Trafodan evlerine kadar olan 90 metrelik kısımda müteahhit firmanın kabloda 7 tane yama yaptığını gördüklerini belirten Ahmet Çakmak, "Yaklaşık bin 500 lira masraf yaptım. Yazık günah değil mi? Madem bir iş yapıyorlar bari düzgün yapsınlar. Tedaş`a söyledik gelin yapın diye. Onlar geleceğiz, ölçüm yapacağız dediler. Ama ne gelen var ne giden. 10 gündür evimizde elektrikler yok. Elektrik hatlarının doğru dürüst olmasından dolayı kaç kişinin beyaz eşyası yandı. Yapılan işin denetimi düzgün yapılsın. Oldu bitti olmasın. Elektrik hatları 7 tane yama yapılmış. Yamalara su değince elektrikler gidiyor. 10`luk kabloya aralarda 6`lık kablo yama yapılmış. Yapılan yamalara her hangi bir koruyucu kullanılmış. Sadece bant çekilmiş" diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ELEKTRİK, SORUNU, HER, YERDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.