KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
02 Ocak 2010 - Cumartesi 23:32 Bu haber 284 kez okundu
 
EĞİTİME DEV KATKI
REHBERLİK MERKEZİ, İLKÖĞRETİM OKULU VE ÖĞRETMEN LOJMANLARI PROTOKOLÜ BURSA VALİLİĞİNDE İMZALANDI
- Haberi
EĞİTİME DEV KATKI

Hayırsever İşadamı Selçuk Teşik Tarafından Yaptırılacak Olan Hanife-Selçuk Teşik Rehberlik Araştırma Merkezi, Boğazköy’de Yapılacak Olan İlköğretim Okulu Ve Hamzebey İlköğretim Okuluna Yapılacak İki Adet Lojmanın Protokolleri Dün Bursa Valiliğinde İmzalandı.

Bursa Valisi Şehabettin Harputlu’nun Makamında Düzenlenen İmza Töreninde Kaymakam Durmuş Gençer, Belediye Başkan Vekili Yusuf Şen, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, Hamzaköy Muhtarı Mehmet Tüver Ve  Hayırsever İşadamları Katıldı.

 

İmza Töreninde  Olarak Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Beşinci Katında Bulunan Rehberlik Araştırma Merkezi İçin Hayırsever İşadamı Selçuk Teşik Tarafından Yaptırılacak Olup 986 Metrekare Kapalı Alana Kurulacak Olan Hanife-Selçuk Teşik Rehberlik Araştırma Merkezi’nin Protokolü İmzalandı.

 

İnegöl’den Üç Ayrı Gönüllü Eğitim Projesinin Protokollerinin İmzalanması İçin Bin Araya Gelindiğini İfade Eden Vali Şehabettin Harputlu, “İnegöl Kaymakamımızın, Belediyemizin, Milli Eğitimimizin Öncülüğünde Gerçekleştirilen Bu Hizmet Her Türlü Takdirin Üzerindedir. Ben Arkadaşlarımı Kutluyorum Şeklinde Konuştu.

 

Hayırsever İşadamı Selçuk Teşik İse Bundan Sonra Da Böylesine Hayır İşleri Yapmayı İstediklerini Belirterek Merkezin Yapımında Vesile Olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk’e Teşekkürlerini İletti.

 

 

İnegöl Ve Yenişehir İlçelerinden Bin 500 Engelliye Hizmet Verecek Olan Hanife-Selçuk Teşik Rehberlik Araştırma Merkezi’nin Açılışının 3 Aralık Dünya Engelliler Gününe Yetiştirileceği Belirtildi. Merkezin Donanımının İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Yapılacağı; Hafriyat, Dolgu, Bahçe Düzenlemelerinin İse İnegöl Belediyesince Yapılacağı Bildirildi.

 

Düzenlenen İmza Töreninde İkinci Olarak Hamzabey Köyünde İl Özel İdaresi Tarafından Yaptırılan Ve İnşasında Sona Yaklaşılan, 12 Derslikli, 5 Köyden Toplam 252 Öğrencinin Öğrenim Göreceği Ve 12 Öğretmenin Görev Yapacağı Hamzabey Köyü İlköğretim Okulu Bahçesine Köylülerce Yaptırılacak Olan Her Biri 96 Metrekarelik İki Adet Lojmanın Protokolü İmzalandı.

 

Vali Harput İnegöllülerin Eğitime Destek Noktasında Bir Yarış İçerisinde Olduğunu Belirtti.

 

2004 Yılında Muhtarlık Görevine Geldiğinden Bu Yana Birçok Çalışmaya İmza Attıklarını Kaydeden Hamzabey Köyü Muhtarı Mehmet Tüver,”Yaptığımız Çalışmalarımızda Tüm Daire Amirlerimin Büyük Destekleri Vardır Diye Konuştu

 

Lojmanların İnşaatının 2010 Yılı Haziran Ayında Tamamlanacağı Ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Teslim Edileceği Bildirildi.

 

Törende Son Olarak Yetersiz Kalması Sebebiyle Yıkım Kararı Alınan Boğazköy İlköğretim Okulu Yerine Köylülerce Yaptırılacak Olan 4 Derslik, 1 Anasınıfı Ve 1 Laboratuardan Oluşan Yeni Okul Binasının Protokolü İmzalandı.

Vali Şehabettin Harput Köylerin Kendi İmkanlarını Bir Araya Getirerek Kendi Köylerinin İhtiyaçlarını Karşılamasının Takdire Değer Birer Davranış Olduğunu Belirtti.

 

 Boğazköy Muhtarı Selçuk Tekin De İnegöl Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü İle Desteklerini Esirgemeyen Boğazköylülere Teşekkürlerini İletti.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: EĞİTİME, DEV, KATKI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.