KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
11 Ekim 2019 - Cuma 12:01 Bu haber 799 kez okundu
 
Dündar: "Bursa, Türkiye ekonomisine ciddi katkı sağlıyor"
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın da üyesi olduğu, Batı Trakya Türkleri Yönetici ve Sanayici İşadamları Derneği (BATISİAD), performans değerlendirme toplantısı yaptı.
EKONOMİ Haberi
Dündar:

Merinos Tren İstasyonu'nda düzenlenen 2019 yılı üçüncü çeyrek ekonomik performans değerlendirme toplantısı, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, BATISİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Er, BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, Bursaspor Eski Divan Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, KOSGEB İl Müdürü Erkan Güngör, TKDK İl Müdürü Ömer Berksun, BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Emin Latif ve dernek üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

BATISİAD'ın Bursa'nın en genç sanayici ve iş adamı derneği olduğunu belirten Başkan Mustafa Dündar, "Ekonomimiz sağlam ise sosyal ve siyasal hayatımız da düzgün bir şekilde yürümüş oluyor. Üreten bir şehir olan Bursa, Türkiye ekonomisine ciddi katkı sağlıyor. Aynı zamanda dünya piyasasına açılan şehrimiz, başarısıyla kendinden söz ettiriyor. Bu başarı, iş adamlarımızın yüksek teknoloji ürünler üretmesinden ve bu kaliteli ürünleri en iyi fiyata pazara çıkabilmesinden kaynaklanıyor. Bizler, belediye olarak BTSO ile birlikte birçok yurtdışı gezileri düzenliyoruz. Ülkemizde ihracatın artması ve çarkların dönmesi noktasında elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

"Gayret Gösterirsek Her Şeyin Üstesinden Gelebiliriz"

Belediye olarak ciddi yatırımlar yaptıklarının altını çizen Dündar, "Ekonominin hareketlenmesi adına kamu yatırımları büyük önem arz ediyor. Bizler de, inşaat sektörünün durduğu bu dönemde Bursa'ya kazandıracağımız Osmangazi Meydanı Projesi ile doğru bir yatırım yaptığımıza inanıyoruz. Dolayısıyla hep birlikte gayret gösterirsek, her şeyin üstesinden gelebiliriz. Ayrıca Bursa'da çok sayıda sanayici ve iş adamları derneği bulunuyor. BATISİAD olarak neler üretebilir, insanımıza nasıl faydalı olabiliriz. Bu konularda çok iyi çalışmak lazım. Sivil toplum kuruluşlarına katılanların önceliği, ben buradan ne alırım, kazancım ne olur olmamalı. Çevre, dostluk ve tecrübelerden faydalanmayı düşünmek, bence çok daha büyük kazanç olur" diye konuştu.

BATISİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Er de, Türkiye ekonomisinin emin adımlarla hedefine ulaşacağını söyleyerek desteklerinden dolayı Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a teşekkür etti. Daha sonra ise ekonomist Ali Kenan Sertalp, üyelere ekonomiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dündar:, "Bursa,, Türkiye, ekonomisine, ciddi, katkı, sağlıyor",
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.