KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
01 Ekim 2009 - Perşembe 23:36 Bu haber 310 kez okundu
 
CHP LİDERİ DENİZ BAYKAL BURSA`YA GELİYOR
BAYKAL KURŞUNLU BELDESİNE UĞRAYACAK MI ?
- Haberi
CHP LİDERİ DENİZ BAYKAL BURSA`YA GELİYOR

Cumhuriyet halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal 3 Ekim Cumartesi günü Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın davetlisi olarak Bursa’ya gelecek.

 

Baykal’ın bursa ziyareti öncesinde İnegöl’e uğrayıp uğramayacağı ise merak konusu. Alınan bilgilere göre CHP Genel Başkanı Deniz Baykal partisinin Kurşunlu belediye başkanı Erkan Dönmez’i ziyaret edecekti. Ancak Baykal’ın bu ziyaretten son anda vazgeçtiği gelen bilgiler arasında. Baykal’ın aldığı bu kararın nedeni ise tartışılıyor.

 

İddialara göre 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde göreve gelen ve o dönem Türkiye’nin en genç Belediye başkanı olma unvanına sahip olan Kurşunlu Belediye başkanı Erkan Dönmez’in CHP’den ayrılıp Türkiye Değişim hareketini başlatan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile olan diyalogu ziyaretin iptal nedeni. Mustafa Sarıgül’ün 2006 yılında Kurşunlu Beldesine yaptığı ziyaretin bu iddiaları güçlendirdiği öne sürülüyor.

 

29 Mart’ta ki yerel seçimlerde 2. kez göreve gelen Kurşunlu Belediye başkanı Erkan Dönmez’i ziyaret etme sözü veren Deniz Baykal’ın bu tavrının ardından CHP İnegöl İlçe örgütünün devreye girerek duruma müdahaleye etmeye çalıştığı vurgulanıyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen’i de devreye sokmaya çalıştıkları belirtilen Erol Kazanç başkanlığındaki İnegöl İlçe Örgütü’nün bu tutum içine girmesinin nedeni olarak da Kurşunlu Belediye Başkanı Erkan Dönmez’in partiden ayrılmayacağına dair olan inançları gösteriliyor.

 

Bursa Basını da Baykal’ın ziyaret programına Kurşunlu’dan başlayacağını bildirdi. Bakalım Deniz Baykal Bursa ziyareti sırasında partisinin 2 dönemdir kazandığı Kurşunlu’ya uğrayacak mı? Bunu Bekleyip göreceğiz.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: CHP, LİDERİ, DENİZ, BAYKAL, BURSA`YA, GELİYOR,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.