KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
06 Mart 2020 - Cuma 11:50 Bu haber 16156 kez okundu
 
CHP'li Özkoç'un önce dokunulmazlığı kalkacak sonra vekilliği düşecek!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret dolu ifadeler kullanan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un fezlekesi TBMM'ye gönderildi. Özkoç'un dokunulmazlığının kaldırılması için yüzde 50+1 çoğunluk aranacak. AK Parti ve MHP'nin tutumu, dokunulmazlığın kaldırılması yönünde.
SİYASET Haberi
CHP'li Özkoç'un önce dokunulmazlığı kalkacak sonra vekilliği düşecek!

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelttiği hakaret dolu ifadeler politika arenasında deprem etkisi yaptı.Cumhur ittifakının tepkisini toplayan Özkoç sert bir şekilde kınanırken, gerginlik TBMM'ye taşındı.

 

TBMM'de kavga çıktı

 

Tansiyonun yükseldiği Genel Kurul'da sözlü atışmalar fiziki müdahaleye dönüştü, çıkan kavgada Özkoç'un kafasında ve yüzünde şişlikler oluştu.

 

Fezleke dosyası Meclis'te

 

'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçundan hakkında soruşturma başlatılan CHP'li grup başkanvekilinin fezleke dosyası TBMM Başkanlığı'na gönderildi.

 

Özkoç'un dosyası önce Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'nda masaya yatırılacak, ardından da uygun görülmesi halinde Meclis'e sevk edilecek.

 

Vekillerin yarısından fazlası 'evet' oyu vermeli

 

Genel Kurul'da yapılacak oylamada salt çoğunluk, yani mevcut milletvekili sayısının yüzde 50+1'i aranacak. CHP, İYİ Parti ve HDP'nin oluşturduğu Millet İttifakı'nın Meclis'teki varlığı, söz konusu kararı engellemeye yetmiyor.

 

AK Parti ve MHP çoğunluğu sağlıyor

 

Cumhur İttifakı ise 342 vekil ile yüzde 50'yi aşıyor. yenisafak.com'un Meclis kulislerinden edindiği bilgiye göre hem AK Parti hem de MHP kanadı, Özkoç'un dokunulmazlığının kaldırılmasında kararlı.

Kaynak: (Yenişafak) - Yenişafak Editör:
Etiketler: CHP'li, Özkoç'un, önce, dokunulmazlığı, kalkacak, sonra, vekilliği, düşecek!,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.