KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 18:15 Bu haber 896 kez okundu
 
Bursalı heyet Sırbistan'a çıkarma yaptı
Türkiye ve Sırbistan arasındaki ilişkiler son yıllarda her anlamda ivme kazanırken, Bursa’dan Sırbistan’a önemli bir ziyaret gerçekleştirildi. Türkiye-Sırbistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Mustafa Esgin’in başkanlık ettiği, kalabalık bir heyet Sırbistan’ın Jagodina kentinde temaslarda bulundu.
DÜNYA Haberi
Bursalı heyet Sırbistan'a çıkarma yaptı

Türkiye ile Sırbistan arasında son yıllarda siyaset başta olmak üzere ekonomik ilişkiler büyük bir gelişim gösterirken, Bursa’dan kalabalık bir heyet Sırbistan’a adeta çıkarma yaptı.

 

AK Parti Bursa Milletvekilleri Mustafa Esgin ve Zafer Işık, AK Parti 24, 25 ve 26. Dönem Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yavuz Uğurdağ ile birlikte çok sayıda iş adamının da yer aldığı Bursalı heyet, Sırbistan’ın Jagodina kentinde temaslarda bulundu.

 

Türkiye- Sırbistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin’in başkanlık ettiği heyet, Birleşik Sırbistan Partisi Genel Başkanı ve Jagodina Belediye Meclisi Başkanı, Milletvekili Dragan Markoviç Palma ile bir araya geldi.

 

“TÜRK YATIRIMCILAR İÇİN HARİKA FIRSATLAR SUNUYORUZ”

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Palma, Sırbistan ve Türkiye’nin dost iki ülke olduğuna vurgu yaparken, “Türkiye Sırbistan’ın arkasında. Burada Türk yatırımcılar için mükemmel fırsatlar var. Jagodina da tıpkı Bursa gibi bir sanayi kenti. Burada harika işler yapabiliriz. Bu toplantıyla birlikte Jagodina ve Bursa arasındaki iş birliğinde de önemli bir adım atmış oluyoruz” dedi.

 

AK Parti 24,25 ve 26. Dönem Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin Bursa’dan kalabalık bir heyetle gerçekleşen ziyaretin iki ülke arasındaki ilişkilere ivme kazandıracağını kaydetti.

 

HEYET SIRBİSTAN’DAKİ İŞ FIRSATLARINI YERİNDE İNCELEDİ

 

Heyet daha sonra, Jagodina’daki sanayi tesislerini gezdi. Mobilya başta olmak üzere, elektrik ve uçak fabrikalarını ziyaret eden heyet yetkililerden bilgi aldı.

 

Türkiye-Sırbistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Jagodina ve Bursa’nın birbirine çok benzer iki kent olduğunu ifade etti.

 

AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık’ta ziyaretin önemine dikkat çekti. Işık, Jagodina’da Türk iş adamlarının yatırım yapabileceği önemli alanlar olduğunu dile getirdi.

 

BURSALI HEYET SIRBİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ

 

Heyet Sırbistan’daki temasları kapsamında Sırbistan Dışişleri Bakanı İvica Daçiç ile de bir araya geldi.

 

Sırp bakan Bursalı heyetin Sırbistan’a yaptığı ziyaretin iki ülke arasında gelişim gösteren ekonomik, siyasi, sosyal ve kültürel ilişkileri daha da geliştireceğini belirtti.

 

Devlet Başkanı Erdoğan ile Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un Sırbistan ziyaretlerini hatırlatan Daçiç, Türkiye ile dostluğun artarak devam edeceğini vurguladı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bursalı, heyet, Sırbistan'a, çıkarma, yaptı, ,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.