KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 19:09 Bu haber 358 kez okundu
 
BURSA’YA ÖZGÜ AĞAÇLAR TÜM KENTİ KAPLAYACAK
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA OLDUKÇA ÖNEMLİ BİR İŞ BİRLİĞİ PROGOKOLÜ İMZALANDI. BAŞKAN ALİNUR AKTAŞ İLE ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ YALÇIN AKIN’IN İMZALADIĞI PROTOKOLE GÖRE, BURSA’YI TEMSİL EDEN AĞAÇLAR ÇOĞALTILIP ŞEHRİN UYGUN BÖLGELERİNE DİKİLECEK.
- Haberi
BURSA’YA ÖZGÜ AĞAÇLAR TÜM KENTİ KAPLAYACAK

Bursa’ya özgü ağaçlar Büyükşehir Belediyesi ile yeniden küllerinden doğacak.

Büyükşehir Belediyesi ile Orman Bölge Müdürlüğü arasında, Bursa’yı temsil eden ağaçların çoğaltılıp şehrin uygun bölgelerine dikilmesi yönünde işbirliği protokolü imzalandı.

Fidan yetiştirme ve işbirliği protokolüne; Büyükşehir Belediyesi adına Başkan Alinur Aktaş, Orman Bölge Müdürlüğü adına da Bölge Müdürü Yalçın Akın imza attı.

 

BURSA MENŞEİLİ AĞAÇLAR KÜLLERİNDEN DOĞACAK

Anlaşma kapsamında üretilecek 12 bin 500 fidan başta tarihi ve kültürel miras bölgeleri olmak üzere ibadethane ve park bahçeler gibi alanlarda değerlendirilecek.

 

AKTAŞ: KÜLTÜREL MİRASIMIZI GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yeşil Bursa’ya değer katacak projeyle kültürel mirası geleceğe taşımak istediklerini vurguladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BURSA’YA, ÖZGÜ, AĞAÇLAR, TÜM, KENTİ, KAPLAYACAK,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.