KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
26 Nisan 2019 - Cuma 13:32 Bu haber 1357 kez okundu
 
Bursa Uludağ Üniversitesi'nden öğrencilere yaz okulu müjdesi
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) yeni Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz döneminin ilk senato toplantısında öğrencilere müjdeli bir haber geldi. Senato, dört yıl önce kaldırılan yaz okulu uygulamasının yeniden başlatılmasına karar verdi.
EĞİTİM Haberi
Bursa Uludağ Üniversitesi'nden öğrencilere yaz okulu müjdesi

BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, yeni dönemin ilk senato toplantısında öğrencilerde büyük sevinç uyandıran bir karar aldı.

Yaklaşık dört yıl önce kaldırılan yaz okulu uygulamasının öğrenciler açısından büyük bir sıkıntı olduğunu ve kendisine her ortamda bu sorunun sorulduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. A. Saim Kılavuz, bu uygulamanın yeniden başlatılmasını senato üyelerinin kararına sundu.

Oy birliği ile alınan karar ile 2018-2019 yılında 5 haftalık bir yaz okulu uygulamasını hayata geçireceklerini belirten Rektör Kılavuz; "Öğrencilerimiz açısından yaz okulu uygulamasının kaldırılması çeşitli sıkıntılara yol açıyordu. Bir ders veya iki dersten sıkıntı yaşayan çocuklar, farklı şehirlere giderek buralarda derslerini vermeye çalışıyorlardı. Bu hem maddi olarak hem de manevi olarak öğrencileri ve ailelerini yoruyordu. Yeni dönemin ilk senatosunda bu kararı aldık ve Yüksek Öğretim Kurulu'na gönderdik. İnşallah orada da olumsuz bir sonuç çıkmayacaktır" diye konuştu.

Yaz okulu uygulamasının yanı sıra bütünleme sınavları için de bir karar aldıklarını aktaran Rektör A. Saim Kılavuz, dönem sonundaki bütünleme sınavlarının 1-7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirileceğini açıkladı. Kılavuz, alınan kararların üniversiteye, akademisyenlere, personele ve öğrencilere hayırlı olması dileğinde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bursa, Uludağ, Üniversitesi'nden, öğrencilere, yaz, okulu, müjdesi,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.