KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 13:14 Bu haber 392 kez okundu
 
BURSA’NIN ‘YANGIN GÖZLEMCİLERİ’ 7/24 TETİKTE!
KULESİNİ ZİYARET EDEREK YAPILAN ÇALIŞMALARLA İLGİLİ BİLGİ VERDİ…AKIN GÖZETLEME KULELERİNİN GÖREVİNİN SADECE DUMANI GÖZETLEMEK OLMADIĞINI SÖYLEREK HABERLEŞMENİN VE TEKNOLOJİNİN ÖNEMİNE VURGU YAPTI.
ÇEVRE Haberi
BURSA’NIN ‘YANGIN GÖZLEMCİLERİ’ 7/24 TETİKTE!

Orman yangınlarıyla mücadele de büyük bir öneme sahip olan gözetleme kulelerinde ekipler 24 saat tetikte

Kulelerin görevi sadece duman gözetlemek değil, haberleşme, ekiplerin yönlendirilmesi ve yağmurlu havalarda yıldırım düşmeleri de kulelerden takip ediliyor

Bursa’da bulunan 13 kule de 26 kişiyle 24 saat hizmet veriliyor.

Gündoğdu’da bulunan gözetleme kulesini ziyaret eden Orman Bölge Müdürü Yalçın Akın yapılan çalışmalar ve kulelerin önemine ilişkin bilgi verdi.

2019 yılında Bursa Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı bölgelerde çıkan kırsal ve orman yangınlarının yüzde 60’ının kuleler aracılığı ile kendilerine ulaştığını ifade eden Akın, “İhbarların yüzde 40’ının ise vatandaşlar tarafından Alo 177 hattı aracılığıyla ve gelişen teknolojik imkanlarla sağlandığını vurgulayarak kule sayılarında azaltmaya gidileceğine dikkat çekti.

Bursa’da 13 kulede 26 kişiyle diğer bölgelerde de 6 kule 12 kişiyle 24 saat hizmet verilerek Ormanlar güvende tutuluyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BURSA’NIN, ‘YANGIN, GÖZLEMCİLERİ’, 7/24, TETİKTE!,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.