KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 13:10 Bu haber 277 kez okundu
 
BURSA'NIN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 97. YILI
BURSA’NIN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 97. YILI BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI. BURSA’NIN TEMSİLİ OLARAK DÜŞMANDAN KURTARILMASININ ARDINDAN SALTANAT KAPIDAN BAŞLAYAN KORTEJ YÜRÜYÜŞÜYLE DEVAM EDEN ETKİNLİKLER, KENT MÜZESİ ÖNÜNDEKİ GÖSTERİLERLE SON BULDU.
- Haberi
BURSA'NIN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 97. YILI

Bursa’nın işgalden kurtuluşunun 97. Yıldönümü temsili kutlamaları büyük coşkuyla başladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Bandosu ve Bursa Mehter Takımı'nın konseriyle başlayan kutlamalar, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.Bursalılar ellerindeki Türk bayraklarıyla coşkuya ortak olurken,  Bursa Kılıç Kalkan ekibinin gösterisi büyük alkış aldı.

 

KURTULUŞ TEMSİLİ OLARAK CANLANDIRILDI

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa Şubesi üyeleri, Bursa'nın düşman işgalinden kurtuluşunu temsilî olarak canlandırdı.

İstiklal Marşı'nın okunması sırasında Belediye binasındaki Türk bayrağı gaziler tarafından göndere çekildi. Daha sonra Orhangazi Camii'nden kurtuluş salâsı okundu.

 

BURSA’NIN KURTULUŞUNUN 97. YILI

Etkinlikler Tophane’den Atatürk Anıtı’na kadar kortej yürüyüşüyle devam etti.Tören Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kent Müzesi önünde devam etti.

Program halk oyunları ekipleri ve mehter takımının gösterileriyle son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BURSA'NIN, DÜŞMAN, İŞGALİNDEN, KURTULUŞUNUN, 97., YILI, ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.