KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
19 Kasım 2019 - Salı 10:43 Bu haber 720 kez okundu
 
Bursa için dev protokol
Bursa spor yatırımlarıyla yine adından söz ettirecek.
BURSA HABER Haberi
Bursa için dev protokol

Bursa Büyükşehir Belediyesi, her alanda olduğu gibi spor yatırımlarında da çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyesi arasında Bursa’yı sporun başkenti haline getirecek spor yatırımlarının protokol töreni gerçekleştirildi.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda düzenlenen toplantıya Bursa protokolü adeta çıkarma yaptı. Toplantıya Bursa Valisi Yakup Canpolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve ilçe belediye başkanlarının yanı sıra çok sayıda basın mensubu katıldı.

 

Törende konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Bugün günlerden Bursa. Bugün Bursa için bir aradayız. Bursa bizim için gözbebeği bir şehrimiz. Tarihi ile iklimiyle, coğrafyasıyla ve eşsiz insanlarıyla hakikaten Bursa’ya bir sevgimiz ve saygımız var” dedi.

 

“KONU BURSA OLUNCA DAHA HASSAS OLUYORUZ”

 

Bursa’nın bir spor şehri olduğuna dikkat çeken Bakan Kasapoğlu, “Spor tarihine baktığımızda Bursa’nın gücünü, etki alanını, Bursa’dan çıkıp dünyada kendini ispatlamış, ülkemizi, şanlı bayrağımızı gururla dalgalandıran sporcularımızı görmek mümkün.  Tabii ki bu nedenle sportif yatırımlarda ve sportif hamlelerde söz konusu Bursa olunca bizler de daha hassas ve daha gayretkâr oluyoruz” diye konuştu. Geçtiğimiz ay Bursa’yı ziyaret ettiğini hatırlatan Kasapoğlu, “Ziyaretimiz sırasında Naim Süleymanoğlu adına tesis ettiğimiz güzel bir salonumuzu sizlerle birlikte açtık. Hakikaten hem kalite açısından olağanüstü bir kalite hem de nitelikleri ve özellikleri açısından olağanüstü donanımlı bir tesisi açmış bulunduk.  Ben orada açıkçası gerek halkımızın, gerek sporcularımızın ve gerekse gençlerimizin duyduğu heyecandan son derece mutluluk duydum” ifadelerini kullandı.

 

BURSA ŞANSLI BİR ŞEHİR

 

Bursa’nın spor potansiyelinin oldukça güçlü olduğunu ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Efsane sporcu Naim Süleymanoğlu’nun ismini taşıyan bu tesisin yarın ülkemizi gururla temsil edecek pek çok sporcuyu da çıkaracağına inanıyorum. Temaslarım sırasında Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’ı da ziyaret ettik. Bu ziyarette gerek büyükşehir belediyemiz ile ilgili gerekse ilçelerle ilgili konuları görüştük. İlçe belediye başkanlarımızın dertlerini ve sıkıntılarını dinledik. Bursa’nın yarınları adına gençler için neler yapabiliriz hepsini tek tek mütalaa etme şansı bulduk. Ben şahsen Bursa’nın hem yerel yönetimleri açısından hem de Gazi Meclis’teki temsiliyeti açısından şanslı bir şehir olduğunu belirtmek istiyorum. Gerek milletvekillerimiz ve büyükşehir belediye başkanımız, gerekse ilçe belediye başkanlarımız hakikaten Bursa’nın yarınları için her daim heyecanla gayretle çalışan arkadaşlarımız. Biz de bu gayretlere ve samimiyete tabii ki Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak tıpkı ülkemizin diğer şehirlerinde olduğu gibi aynı samimiyet ve heyecanla yaklaşma sorumluluğunda olduğumuza inanıyoruz” dedi.

 

"PROJELERİ HIZLI BİR ŞEKİLDE TAMAMLAYACAĞIZ"

 

İmzalanan protokolün Bursa’ya olan inançlarının önemli bir ispatı ve göstergesi olduğunu belirten Bakan Kasapoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Bugün imzalayacağımız protokollerle Bursa’mıza hem gençlik yatırımları hem de sportif anlamda tesisler olmak üzere havuzundan salonuna kadar gençlik merkezlerine kadar pek çok branşta hizmet verecek tesisi Bursa’mızın hizmetine sunacağız ve inşallah bugün imzalayacağımız protokolleri başkanlarımız ile birlikte hızlı bir şekilde tamamlamanın gayretinde olacağız. Hazırlık sürecini hızlı tamamladık. Ben inşa sürecini de hızlı bir şekilde tamamlayacağımıza inanıyorum. Bundan sonraki süreçte yeni bir misyon bizleri bekliyor. Bu tesisleri yine halkımızın sadece çok kısıtlı zamanlarda değil haftanın her saati kullanabileceği yerler olarak hizmete sunacağız. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak sporu tabana yayma politikamız var. Sporun herkes için olduğunu özellikle vurguluyoruz. Genç, yaşlı, kadın, erkek engelli, engelsiz her insanımızı sporla buluşturmanın, onlara sporu ulaşılır kılmanın gayreti içerisindeyiz. Ben bu bağlamda özellikle yerel yönetimlerimizin bizler için çok önemli bir çalışma arkadaşı olduğunu da vurgulamak istiyorum. İnanıyorum ki bu tesisleri halkımız da dolu dolu kullanarak sağlıklı bir toplum olma yolunda ve sportif başarılar olması açısından bizlere destek verecek. Yüzme bilmeyen kalmasın projemiz, 10 bin pota olarak başladığımız sokak basketbolunu özellikle yaygınlaştırma projemiz başta olmak üzere pek çok projemizi hem büyükşehir belediyemizle hem de ilçe belediyelerimizle yaygınlaştırmış olacağız. Ben yatırımlarımızın Bursa’mız ve gençliği için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

 

“KENTİMİZDEKİ HER BİR FERDİ SPORLA BULUŞTURACAĞIZ”

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ta destek ve katkılarından ötürü Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ederken, “Gençlik merkezlerinden, spor salonlarına, yüzme havuzlarından halı sahalara varana kadar çok önemli spor projelerinin Bursa’ya kazandırılması noktasında işbirlikleri yapıyoruz. 3 milyonluk nüfusu ve potansiyeliyle Bursa gerçekten çok özel bir şehir. İnşallah Türk milli takımı düzeyinde temsiliyetler ve beraberinde İstiklal Marşımızın okunması, bayrağımızın göndere çekilmesi noktasında Bursa olarak biz de üzerimize düşen tüm vazifeyi yapacağız. Genciyle, yaşlısıyla kentimizdeki her bir ferdin sporla buluşmasını temin etmek adına özel bir gayret sarf edeceğimizi burada ifade etmek istiyorum. Desteklerinden ötürü bir kez daha Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılacak yatırımların protokolü imzalandı.

 

Protokoller kapsamında Bursa il merkezi ve 14 ilçesine, 3 gençlik merkezi, 2 gençlik kampı, 10 sentetik çim yüzeyli halı saha, 9 amatör maçların yapıldığı nizami sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 2 spor kompleksi, 1 spor salonu, 1 tenis kortu, 1 atletizm salon pisti, 6 tesisin bakımı onarımı, 39 çok amaçlı mini basketbol sahası için 85 milyon lira tutarında yardım yapılacak.

Kaynak: (ON6) - Kanal ON6 Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Bursa, için, dev, protokol,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.